Mandat z Węgier
#11
Myśląc czysto technicznie radar to nie laser celujący w punkt, wiązka radaru wysyłana jest w jakimś kącie i prawdopodobnie na logikę kąt ten z pewnym zapasem obejmuje ramka na zdjęciu. W ramce są dwa auta - pomiar może być z jednego albo drugiego.
Odpowiedz
#12
Myślę że w każdej sytuacji warto powalczyc o sprawiedliwośc, nawet po to aby takie zachowanie policji nie stało się normą. Jechałam z dozwoloną prędkością i zostałam wrobiona w mandat. Zamierzam wysłac im wydrukowane zdjęcie i pismo o treści : Odmawiam zapłaty mandatu ...... , ponieważ nie przekroczyłam dozwolonej prędkości , a zdjęcie według mnie nie wskazuje jednoznacznie sprawcy wykroczenia. Na zdjęciu widoczne są dwa samochody . Jechałam z dozwoloną prędkością lewym pasem , którego nie zdążyłam zmienic z obawy o bezpieczeństwo .W momencie zrobienia zdjęcia przez fotoradar byłam wymijana prawym pasem przez widoczne na zdjęciu szybko jadące, niecierpliwe BMW . Proszę o jednoznaczne określenie sprawcy wykroczenia lub anulowanie mandatu.

Jeśli mógłby mi ktoś przetłumaczyc na węgierski te kilka zdań byłabym bardzo wdzięczna. Może to wystarczy.
Odpowiedz
#13
Stacjonrne urządzenia pomiaru prędkości na Węgrzech (takie są montowane na autostradach) to urządzenia działające na fali 34,3 GHz ... ! ... fotkę pstryka z odległości 40-45 metrów
Odpowiedz
#14
(22-04-2015, 15:14)Sztasek napisał(a): Stacjonrne urządzenia pomiaru prędkości na Węgrzech (takie są montowane na autostradach) to urządzenia działające na fali 34,3 GHz ... ! ... fotkę pstryka z odległości 40-45 metrów

Czy ta częstotliwośc 34,3 GHz i te odległości pstrykania zdjęc 40-45 metrów mają duże znaczenie ? Czy to znaczy że taki radar jest nieomylny ? Nie znam się na tym zupełnie i bardzo proszę o wyjaśnienie.
Odpowiedz
#15
(22-04-2015, 18:07)aniuutek napisał(a): (...)
Czy ta częstotliwośc 34,3 GHz i te odległości pstrykania zdjęc 40-45 metrów mają duże znaczenie ? Czy to znaczy że taki radar jest nieomylny ? Nie znam się na tym zupełnie i bardzo proszę o wyjaśnienie.

Częstotliwość jest istotna z punktu widzenia posiadaczy wykrywaczy radarów to tzw. pasmo Ka, którego nie rozpoznają detektory zakupione w USA.
Informacje czysto techniczne.
Policja węgierska używa kilka rodzajów radarów mikrofalowych (taki jak ten z Twojej fotki), ma też na wyposażeniu laserowe mierniki prędkości.
Odpowiedz
#16
Niech ktoś autorce tematu przetłumaczy odwołanie.Kwestie techniczne są chyba mniej ważneOczko
Odpowiedz
#17
do usuniecia
Odpowiedz
#18
Może nie odbieraj pism na poczcie i nie odpowiadaj na nie?
Odpowiedz
#19
Chciałbym odświeżyć temat bo słyszałem, że w tym roku zmieniły się przepisy co do ściągalności za niezapłacone mandaty z Węgier ale niestety nie mam szczegółowych informacji, a niestety 2 tygodnie temu przyszedł mi mandat z fotoradaru. Macie jakieś nowinki albo doświadczenia w tym czy płacić czy nie?
Odpowiedz
#20
(08-09-2016, 10:08)houki1989 napisał(a): Chciałbym odświeżyć temat bo słyszałem, że w tym roku zmieniły się przepisy co do ściągalności za niezapłacone mandaty z Węgier ale niestety nie mam szczegółowych informacji, a niestety 2 tygodnie temu przyszedł mi mandat z fotoradaru. Macie jakieś nowinki albo doświadczenia w tym czy płacić czy nie?

decyzja należy do ciebie ... jest sporo info w sieci
- przeczytaj to -1
- przeczytaj to-2
- przeczytaj to-3
Jeśli masz mandat za przekroczenie prędkości na Węgrzech, możesz to sprawdzić w internecie na podstawie identyfikatora otrzymanego pisma...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat nowego właściciela Trybal1 1 719 19-06-2023, 15:56
Ostatni post: Waldek
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,056 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Mandat od EPC ndja 44 28,976 30-06-2021, 22:01
Ostatni post: bastus2
  mandat z epc szymaj1 0 2,360 19-05-2020, 17:32
Ostatni post: szymaj1
  Mandat miron13 1 4,521 26-08-2017, 16:18
Ostatni post: OldMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości