Pierwszy wyjazd na Węgry - gdzie polecacie we wrześniu?
#1
Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum jestem pod wrażeniem gratulacje! . Po raz pierwszy planujemy z rodziną w pierwszej połowie września wybrać się na Węgry na 5-6 dni odpoczynku.
Baseny mają być dodatkiem do tego wyjazdu powiedzmy 2-3 wypady całodniowe, planujemy też coś zobaczyć, pospacerować zapewnić atrakcje dla 5 latki.
Pogoda we wrześniu może być różna zdajemy sobie z tego sprawę, ale za zwyczaj jaka jest?

Chodzą nam po głowie trzy lokalizację, która z nich polecacie na 1 raz

1. Eger
2 . Hajduszoboszlo
3. Nyireghhaza kolejność przypadkowaUśmiech

Dziękuję za każdą dobrą radę
Odpowiedz
#2
W Ny-hazie jest ZOO. Pogoda będzie trochę lepsza, niz u nas.
Odpowiedz
#3
Hajduszoboszlo można połaczyć razem z Nyiregyhaza to tylko godzina jazdy a jeden dzien poświęcic na Debreczyn. W tym ze miejsce noclegu proponuje Hajduszoboszlo wieksza baza noclegowa i gastronomiczna
Odpowiedz
#4
(22-08-2014, 14:05)maslak napisał(a): Po raz pierwszy planujemy ...wybrać się na Węgry na 5-6 dni odpoczynku....Chodzą nam po głowie trzy lokalizację, która z nich polecacie na 1 raz
1. Eger
2 . Hajduszoboszlo
3. Nyireghhaza

Pierwszy raz jest najważniejszy ! ... trudno o kolejność, bo nie podajesz ani miejsca wyjazdu, ani przejścia granicznego. Wydaje mi sie, że to jest ważne, aby okreslić trasę przejazdu i zaplanować wydatki związane z przejazdem. Czy w planach jest pobyt tylko w jednym miejscu?
Według mnie, powinniście zarezerwować spanie w dwóch miejscach - Eger i Hajduszoboszló. Okolice Egeru we wrześniu też są piękne - ze względu na porę roku można o wiele więcej zwiedzić i zobaczyć niż w sezonie pełnym ciekawskich turystów. Dostęp zwiedzającym jest uproszczony, łatwiej o wejściówki (a tych gratisowych jest wówczas wiele), w restauracjach nie ma kolejek, ceny odrobinę niższe. Sam Eger jest ciekawy i wiele oferuje - okolica też ma swoje niespodzianki: Bükki Nemzeti Park, Szépasszony-völgy, Szalajka-völgy. W zasięgu mamy Mezőkövesd Zsóry-fürdő i Bogács Termálfürdő. Przenosimy się do Hajduszoboszló - po drodze zwiedzamy Hortobágy, przejażdżając po słynnym moście, w jego bezpośrednim sąsiedztwie jest co zobaczyć Uśmiech Z Hajdúszoboszló tylko 25 minut jazdy do Debreczyna... jeden dzień na zwiedzanie to zbyt mało. W dodatku w planach jest jeszcze Nyíregyháza.
Odpowiedz
#5
No to ja polecam Hajdu Język

a bo tak, wolno mi Oczko

Jedź do Hajdu, jedź do Hajdu, do Hajdu jedź




PS. Pamiętaj - Hajdu
Odpowiedz
#6
(22-08-2014, 23:45)Myszoo napisał(a): No to ja polecam Hajdu Język
a bo tak, wolno mi Oczko
Jedź do Hajdu, jedź do Hajdu, do Hajdu jedź

Hajdu... Zdziwiony

Hajdúszoboszló Hajdúnánás, Hajdúdorog, Hajdúböszörmény, Hajdúhadház, Hajdúsámson, Hajdúszovát, Hajdúbagos

Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#7
Dziękuję wszystkim za porady wyjeżdżam z podkarpacia na Barwinek więc około 300-400 km do wybranych miejsc, pojedziemy najprawdopodobniej 4 dni Hajduszoboszlo 2 dni Eger.

W czasach kawalerskich trochę lat temuUśmiech byłem w Hajduszoboszlo, ale jakoś wiele nie pamiętamUśmiech pod namiotami kemping przy dość ruchliwej drodze to pamiętam a i takie kanisterki przed namiotemUśmiech to były czasyUśmiech
Odpowiedz
#8
(23-08-2014, 13:41)maslak napisał(a): ... trochę lat temu Uśmiech byłem w Hajdúszoboszló, ale jakoś wiele nie pamiętam Uśmiech pod namiotami kemping przy dość ruchliwej drodze to pamiętam a i takie kanisterki przed namiotem Uśmiech to były czasy Uśmiech

Najlepsze... Uśmiech to lata budowy cukrowni ... w Kaba... to były czasy Uśmiech ... Wino .
Odpowiedz
#9
(23-08-2014, 10:02)Sztasek napisał(a):
(22-08-2014, 23:45)Myszoo napisał(a): No to ja polecam Hajdu Język
a bo tak, wolno mi Oczko
Jedź do Hajdu, jedź do Hajdu, do Hajdu jedź

Hajdu... Zdziwiony

Hajdúszoboszló Hajdúnánás, Hajdúdorog, Hajdúböszörmény, Hajdúhadház, Hajdúsámson, Hajdúszovát, Hajdúbagos

Szeroki uśmiech

oj ta, końcówka jest mało ważna, najważniejsze jest Hajdu ! Oczko
Odpowiedz
#10
W Soproni jest bardzo fajnie i można napić się świetnego piwaUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,504 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 10 10,230 22-08-2023, 18:26
Ostatni post: eplus
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 257,736 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,299 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 3,377 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości