Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Dzięki, ja właśnie lubiłem się zatrzymać w tym barze Ziko w Barwinku. Byłem tam w połowie marca, to właśnie trwał remont. Za kilkanaście dni jadę na Węgry więc muszę sobie zaplanować postój.
Odpowiedz
(10-06-2019, 11:08)maj0nez napisał(a): Sztasek podaj namiary na ten lokal, masz może info po ile LPG na Węgrzech?

Tylawa to niewielka osada troche rozciągnięta wokoło drogi. Nie bardzo pamietam, czy nawem jest jakaś tablica z nazwą tej miejscowości... jadąc w kierunku Barwinka, jest krzyżówka z odjazdem w kierunku Cisna. Od tej krzyżówki do Zajazdu jest ok. 1,5 km. Takim charakterystycznym punktem wcześniej to ograniczenie prędkości do 50 km/h, przejście dla pieszych i wysięgnik nad przejściem. Zajazd jest po lewej stronie drogi głównej z dużym parkingiem...

Ceny LPG na Wegrzech:
MOL Sátoraljaújhely, po wyjeździe z miasta - 234,90 Ft/l
MOL Sárospatak / 244,90 Ft/l
MOL Felsőzsolca, trzeba zjachać do wsi... - 244,90 Ft/l
MOL Miskolc-Görömböly - 227,90 Ft/l
OMV Budapest XXI. Védgát utca 47 - 207,90 Ft/l
MOL Siófok, Wesselényi u. 106 - 238,90 Ft/l

Ceny LPG na Słowacji:
Lukoil Michalovce - 0,626 €/l
GULF, Trhovište koło Koszyc, droga na Michalovce - 0,609 €/l
Odpowiedz
W Tylawie jest też Bartnik...taki PRL'owsko wyglądający budynek po lewej stronie od strony Rzeszowa. Ponoć smacznie
Odpowiedz
@Sztasek znalazłem to jest hotel restauracja Domencjo?
Ja mogę polecić co innego tylko zależy gdzie jedziecie, po stronie Słowackiej zatrzymywałem się już dwukrotnie w "Motorest Breznica" bar przy samej drodze codziennie inne menu za 4 obiady plus jakiś napój 16euro. Obiad smaczny i nic się nie działo z żołądkiem później.

(10-06-2019, 19:41)McMichael napisał(a): W Tylawie jest też Bartnik...taki PRL'owsko wyglądający budynek po lewej stronie od strony Rzeszowa. Ponoć smacznie

Google pokazuje że zamknięty na stałe?
Odpowiedz
O widzisz, słyszałem o tym barze Breznica
. To też całkiem fajna alternatywa. Jedziemy za dwa tygodnie do Hajduszoboszlo, akurat na granicy mam połowę drogi, więc i czas i miejsce na chwilę odpoczynku
i małą przekąskę. Można tam płacić kartą?
Odpowiedz
Ode mnie: stacja paliw w Równem, całkiem przyzwoicie i ma dużą zaletę, bo z tego co pamiętam jest czynna całą dobę i z drugiej strony granicy motorest Čepcov w Kukovej, fajna zupa czosnkowa.
Odpowiedz
(13-06-2019, 10:27)antares1 napisał(a): O widzisz, słyszałem o tym barze Breznica
. To też całkiem fajna alternatywa. Jedziemy za dwa tygodnie do Hajduszoboszlo, akurat na granicy mam połowę drogi, więc i czas i miejsce na chwilę odpoczynku
i małą przekąskę. Można tam płacić kartą?

Hey nie pamiętam bo w jedną stronę płaciłem gotówką a  z powrotem chyba kartą na 90% można.
Odpowiedz
(13-06-2019, 9:57)maj0nez napisał(a):
(10-06-2019, 19:41)McMichael napisał(a): W Tylawie jest też Bartnik...taki PRL'owsko wyglądający budynek po lewej stronie od strony Rzeszowa. Ponoć smacznie

Google pokazuje że zamknięty na stałe?

Potwierdzam, chaszcz do połowy okien, tablica "Na sprzedaż" dawno wypłowiała, co najmniej od paru lat nieczynne.

Zajazd "Dukla" ("Przystanek Dukla") przy Orlenie w Zboiskach, który kiedyś tu chwaliłem, też nie wygląda na czynny. Wprawdzie jadę tamtędy przed szóstą rano, wracam po dziewiątej wieczór, ale nie zauważyłem ostatnio żadnego znaku życia - neonu, lampy na podwórku, samochodów, nic...
Odpowiedz
(13-06-2019, 9:57)maj0nez napisał(a): @Sztasek znalazłem to jest hotel restauracja Domencjo?

Wspomniany zajazd Domenico jest przy krzyżówce gdzie w lewo odchodzi droga na Zyndranową
Mogę śmiało polecić wyśmienity żurek. W soboty wieczorem często imprezy zamknięte typu wesele
Odpowiedz
Oświęcim-Balatonfüred trasa w dzień powszedni, wyjazd po śniadaniu. Po zapoznaniu sie z sytuacją na drogach jedziemy przez Zwardoń. Początek dość znośny, ale przeraża duża ilość ciężarówek i TIR-ów, jedziemy: Porąbka, Międzybrodzie, przerwa na kawę i tankowanie w Żywcu (E95=5,23 zł/l), Zwardoń, zjazd z eksprsówki i uciążliwy przejazd przez Czadcę. Prace drogowe w mieście i budowa węzła przy tunelu tamują ruch pojazdów. Na dodatek wjazd do tunelu w centrum spowalniany jest co pewien czas przez służby drogowe. Sznur pojazdów (robi się korek) zwalniają też lampy w Kysuckém Novym Mieście, tak ciągniemy w kolumnie do Żyliny. (Lepszym rozwiązaniem byłoby jechać starym przejściem w Skalite i dalej przez Oszczadnicę.) Dopiero na autostradzie D1 można pojechać szybciej, ale w dalszym ciągu duże natężenie ruchu. Jest upalnie, klima pracuje bez problemów, zatrzamujemy się na "skroplenie uczuć" w okolicy Trenczyna. Zjażdżamy z D1 na węźle Trnava na ekspresówkę R1 w kierunku Nitry, tu jest luźniej. 
Z R1 w okolicy Sered zjazd na drogę okręgową nr.35 w kierunku Galanta. Oznakowanie dróg i rozjazdów bez zarzutu. Ruch pojazdów jest dużo mniejszy, jedzie się dobrze, po drodze patrol słowackiej policji (zmęczony upałem parkuje w cieniu pod drzewem). Po prawej - jeszcze na obwodnicy Galanty - stacja benzynowa AVA, postój obowiązkowy i kawa (1,30 €). Sympatyczne miejsce, rozmawiamy w j.węgierskim. Pytamy o możliwości obiadu, polecają zjeść po drodze lub w Komarnie (???). 
Dalsza trasa to: Šaľa, Vlčany, Kolárovo, Komárno/Komárom. Na rondzie w Komárno jedziemy prosto kierując się na Aleje Platanowe. W ten sposób omijamy zatłoczone centrum i wyjeżdżamy na moście granicznym. Jesteśmy na Węgrzech, pora coś zjeść. Miejscowy informator proponuje zjeść obiad w "Pingvin Étterem" na terenie osiedla mieszkaniowego. Łatwy dojazd, miejsca na parkowanie dużo. Zamawiamy z karty > „Ördög kazal” serpenyőben, szalmaburgonyával ... „Teufel-Schober” in Bratpfanne, mit Pommes Frites ...
„Devil stack” in pan, with straw potatoes - polecam.
Dalej kierujemy się w kierunku autostrady M1, przed autostradą na stacji Lukoil (Csém) tankujemy E95=375.9 Ft/l. Do przejachania (Balatonfüred) przed nami niecałe 100 km: Kisbér, Bakonyszombathely, Réde, Csesznek, Zirc, Veszprém...
Czas przejazdu ok.10 godzin.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,167 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,105 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,195 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości