Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Dzięki, ja właśnie lubiłem się zatrzymać w tym barze Ziko w Barwinku. Byłem tam w połowie marca, to właśnie trwał remont. Za kilkanaście dni jadę na Węgry więc muszę sobie zaplanować postój.
Odpowiedz
(10-06-2019, 11:08)maj0nez napisał(a): Sztasek podaj namiary na ten lokal, masz może info po ile LPG na Węgrzech?

Tylawa to niewielka osada troche rozciągnięta wokoło drogi. Nie bardzo pamietam, czy nawem jest jakaś tablica z nazwą tej miejscowości... jadąc w kierunku Barwinka, jest krzyżówka z odjazdem w kierunku Cisna. Od tej krzyżówki do Zajazdu jest ok. 1,5 km. Takim charakterystycznym punktem wcześniej to ograniczenie prędkości do 50 km/h, przejście dla pieszych i wysięgnik nad przejściem. Zajazd jest po lewej stronie drogi głównej z dużym parkingiem...

Ceny LPG na Wegrzech:
MOL Sátoraljaújhely, po wyjeździe z miasta - 234,90 Ft/l
MOL Sárospatak / 244,90 Ft/l
MOL Felsőzsolca, trzeba zjachać do wsi... - 244,90 Ft/l
MOL Miskolc-Görömböly - 227,90 Ft/l
OMV Budapest XXI. Védgát utca 47 - 207,90 Ft/l
MOL Siófok, Wesselényi u. 106 - 238,90 Ft/l

Ceny LPG na Słowacji:
Lukoil Michalovce - 0,626 €/l
GULF, Trhovište koło Koszyc, droga na Michalovce - 0,609 €/l
Odpowiedz
W Tylawie jest też Bartnik...taki PRL'owsko wyglądający budynek po lewej stronie od strony Rzeszowa. Ponoć smacznie
Odpowiedz
@Sztasek znalazłem to jest hotel restauracja Domencjo?
Ja mogę polecić co innego tylko zależy gdzie jedziecie, po stronie Słowackiej zatrzymywałem się już dwukrotnie w "Motorest Breznica" bar przy samej drodze codziennie inne menu za 4 obiady plus jakiś napój 16euro. Obiad smaczny i nic się nie działo z żołądkiem później.

(10-06-2019, 19:41)McMichael napisał(a): W Tylawie jest też Bartnik...taki PRL'owsko wyglądający budynek po lewej stronie od strony Rzeszowa. Ponoć smacznie

Google pokazuje że zamknięty na stałe?
Odpowiedz
O widzisz, słyszałem o tym barze Breznica
. To też całkiem fajna alternatywa. Jedziemy za dwa tygodnie do Hajduszoboszlo, akurat na granicy mam połowę drogi, więc i czas i miejsce na chwilę odpoczynku
i małą przekąskę. Można tam płacić kartą?
Odpowiedz
Ode mnie: stacja paliw w Równem, całkiem przyzwoicie i ma dużą zaletę, bo z tego co pamiętam jest czynna całą dobę i z drugiej strony granicy motorest Čepcov w Kukovej, fajna zupa czosnkowa.
Odpowiedz
(13-06-2019, 10:27)antares1 napisał(a): O widzisz, słyszałem o tym barze Breznica
. To też całkiem fajna alternatywa. Jedziemy za dwa tygodnie do Hajduszoboszlo, akurat na granicy mam połowę drogi, więc i czas i miejsce na chwilę odpoczynku
i małą przekąskę. Można tam płacić kartą?

Hey nie pamiętam bo w jedną stronę płaciłem gotówką a  z powrotem chyba kartą na 90% można.
Odpowiedz
(13-06-2019, 9:57)maj0nez napisał(a):
(10-06-2019, 19:41)McMichael napisał(a): W Tylawie jest też Bartnik...taki PRL'owsko wyglądający budynek po lewej stronie od strony Rzeszowa. Ponoć smacznie

Google pokazuje że zamknięty na stałe?

Potwierdzam, chaszcz do połowy okien, tablica "Na sprzedaż" dawno wypłowiała, co najmniej od paru lat nieczynne.

Zajazd "Dukla" ("Przystanek Dukla") przy Orlenie w Zboiskach, który kiedyś tu chwaliłem, też nie wygląda na czynny. Wprawdzie jadę tamtędy przed szóstą rano, wracam po dziewiątej wieczór, ale nie zauważyłem ostatnio żadnego znaku życia - neonu, lampy na podwórku, samochodów, nic...
Odpowiedz
(13-06-2019, 9:57)maj0nez napisał(a): @Sztasek znalazłem to jest hotel restauracja Domencjo?

Wspomniany zajazd Domenico jest przy krzyżówce gdzie w lewo odchodzi droga na Zyndranową
Mogę śmiało polecić wyśmienity żurek. W soboty wieczorem często imprezy zamknięte typu wesele
Odpowiedz