Sárospatak
Jestem tu właśnie, ludzi dużo, choć szczyt z pewnością mamy za sobą. Wszystko jest czynne, z brodzikami dziecięcymi i zimnym masażem stóp (plażowicze znad Bałtyku nazwaliby to gorącym masażem - 18C). Na kempingu jest znowu wifi dla gości, no i coś się buduje, jakby może nowe łazienki (mam nadzieję) - w tym zakresie unowocześnienie jak najbardziej jest pożądane.

[Obrazek: f6c8ef90cb546c21.jpg]

[Obrazek: 673c13f01a3a389b.jpg]

[Obrazek: a8a6b525bc49ca99.jpg]

[Obrazek: 073802d408fe5376.jpg]

[Obrazek: 0df953fa34276caf.jpg]
Odpowiedz
Witaj eplus jak zwykle świetna relacja z fotkami ,znajomi się jutro wybierają camperem do Sárospatak ja niestety nie mogę i bardzo tego żałuję bo moglibyśmi wypić zimne borsodi lub furminta Oczko Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku
Odpowiedz
Właśnie przyjechał kamper z Krosna, VW Karmann RK47..., rozstawił się obok mnie. ZdziwionyOczkoWinoPiwo

Aha, jest jeszcze jedna atrakcja: brama wjazdowa jest teraz elektrycznie otwierana. Jeśli ktoś akurat stoi przed okienkiem recepcji, to jest przez to tymczasowo aresztowany, a gdy jest gruby, to może zostać przy okazji odchudzony (mechanicznie). Uśmiech
Odpowiedz
[quote='eplus' pid='24545' dateline='1440837563']
Właśnie przyjechał kamper z Krosna, VW Karmann RK47..., rozstawił się obok mnie. ZdziwionyOczkoWino:piw

Tak to oni :-)
Odpowiedz
Eplus, Twoja fotorelacja jest zachęcająca. Ja tam jeszcze nie byłem, chyba dlatego, że jest najbliżej. Tak w sam raz na przydłużony "łykęd". Wezmę to pod uwagę ale już nie w tym roku.
Odpowiedz
Dziś było tak na oko 2 ludzi na metr kwadratowy parku i 4 ludzi na metr kwadratowy wody. Szeroki uśmiech Tak, że jednak polecam maj albo wrzesień, sezon odpada.
Odpowiedz
Byłem w SP jeszcze raz, koło dwudziestego września. A dziś jest dzień św. Elżbiety Węgierskiej, pani z Sarospataku, czczonej także w Kosicach (Koszyce - Kassa).  Flaga węgierska
Odpowiedz
Kol. Sztasek zwraca mi uwagę, że Elżbiety jest za dwa dni - owszem, ale w moim kalendarzu dzisiaj też jest Elżbiety, i ksiądz w kościele coś o tym gadał.
W razie najmniejszych nawet wątpliwości lepiej świętować dwa razy, niż przegapić święto !WinoFlaga polskaFlaga węgierska
Odpowiedz
Św. Elżbieta urodziła się w Sárospatak 1207 roku.
17. listopada 2002 r. biskupi: Lorenzo Chiarelli (Viterbo) i dr. Pápai Lajos (Győr) podpisali dokumenty potwierdzające autentyczność czaszki św. Elżbiety.
W tym roku dni św. Elżbiety, Pani z Sárospatak, są obchodzone w czasie 14-23 listopada. Kulminacja uroczystości przypada na dzień 19. listopada. O godz. 10.3o będzie odprawiona uroczysta msza święta w bazylice w Sárospatak. Ten dzień to 28. rocznica sprowadzenia relikwi św. Elżbiety do Sárospatak.
Odpowiedz
Na majowy weekend wybieramy się do S-k. Czy baseny są czynne w kwietniu, czy dopiero od 1 maja?
Co do cen biletów, to na stronie znalazłam cennik z 2015, ale wstęp tam kosztuje 900 HUF, a wcześniej było 1.500 ?
Ale o sooo chozzzi???
http://vegardofurdo.hu/arak-f/
http://vegardofurdo.hu/pl/
Czy dalej tylko jedno wejście w cenie biletu, czy jak pisze na cały dzień, to z powrotami na basen?
I co to jest ten dom regionalny? czy 4 osoby dostają 1 pokój, czy 2?
http://vegardofurdo.hu/pl/domu-regionalnym/
Plizzzzzzzzzz UśmiechUśmiechUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,369 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,283 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,852 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,407 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości