Forum Węgierskie

Pełna wersja: Sárospatak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03-07-2021, 21:37)piterek napisał(a): [ -> ] szalejących z radości Węgrów, którzy pierwszy raz w tym roku zobaczyli baseny...
baseny są otwarte bodajże od maja, więc chyba słabo patrzyli, że dopiero teraz je zobaczyli...
dlaczego nie zacytowałeś całego mojego wpisu, tylko wyrwałeś coś z kontekstu? Czytaj ze zrozumieniem...
Od maja były otwarte wyłacznie dla zaszczepionych Węgrów, od wczoraj pozostali ruszyli tłumnie Oczko
(04-07-2021, 7:14)eplus napisał(a): [ -> ]Przywrócono zasady Schengen, nie ma kontroli.
Rozumiem, że nadal trzeba mieć szczepienie lub aktualne badanie ?
Sam nie wiem, na Węgrzech podobno nie trzeba mieć paszportów na wejście na kąpieliska.

Helka Travel - przewodniczka działająca też na tym forum, napisała na FB:

Cytat:Helka Travel
2 dni  ·
Kochani! Jest 5,5 mln zaszczepionych. Od dzis, czyli od 3 lipca 2021 r. znikaja na Wegrzech prawie wszystkie ograniczenia zwiazane z koronawirusem.
Oznacza to, ze mozecie bez przeszkod spedzic urlop na Wegrzech. Nie trzeba byc zaszczepionym, nie trzeba robic testow, nie trzeba miec paszportu covidowego.
Wjezdzajac od strony Slowacji, Czech, Austrii nie spotkacie sie z kontrolami granicznymi (kontrole sa np. na granicy z Ukraina). Oczywiscie trzeba miec dokument tozsamosci (dowod, paszport).
Kazdy moze wynajac n0cleg, nie przedstawiajac zadnych zaswiadczen odnosnie koronawirusa. Bez ograniczen korzystac mozna z aquaparkow, kina, teatru, restauracji.
Nigdzie nie trzeba nosic maseczki. Ani w sklepie, ani w pociagu, ani w muzeum. Wyjatkiem pozostaly szpitale, ale wizyty w szpitalu Wam nie zycze.
Zniknely tez limity osob, ktore moga przebywac w sklepie, aquaparku itp.
Limit imprez rodzinnych podniesiono z 50 do 100 osob. Wesela mozna robic nie na 200, a na 400 osob.
Zniesienie ograniczen nie dotyczy imprez sportowych i muzyczno-tanecznych, odbywajacych sie w zamknietych pomieszczeniach oraz tych, ktore odbywaja sie na wolnym powietrzu, ale przekraczaja 500 osob. Zeby wziac w nich udzial, trzeba miec swiadectwo szczepienia/przebytej choroby.
Wegry do tej pory nie honorowaly polskich szczepien, ale od 1 lipca honoruja unijny paszport covidowy. Mysle, ze i w Polsce dziala ten system, wiec jesli w nim jestescie, mozecie przyjechac na Wegry na festiwal lub na mecz.
Oczywiscie maseczki MOZNA nosic, jesli ktos chce, tak czuje sie bezpieczniej.
Rezerwujcie szybko miejsca n0clegowe, bo nie ukrywam, ze zaczyna sie wyscig z czasem. Sierpien jest juz mocno oblezony, na lipiec latwiej cos znalezc. Pamietajcie, ze 20 sierpnia jest na Wegrzech swieto narodowe i to tradycyjnie najbardziej rozchwytywany termin na urlop.
Do zobaczenia nad Balatonem ☀️⛱⛵️

Natomiast ambasada węgierska pisze o szczepieniu wymaganym na wjazd:

Cytat:Ambasada Węgier / Varsói Magyar Nagykövetség
4 dni  ·
WĘGRY ZAPRASZAJĄ ?✅?? - ‼NOWE SZCZEGÓŁY‼
Z radością informujemy, że od 1 lipca br. cudzoziemcy będący w posiadaniu #unijnego #paszportu COVID?? mogą wjeżdżać na terytorium Węgier?? bez żadnych ograniczeń, jak również korzystać z usług turystycznych na terenie kraju na podobnych zasadach, jak osoby z  węgierskim certyfikatem szczepień. ?⛵️?? Wraz z nimi bez ograniczeń mogą wjechać oraz przebywać na Węgrzech osoby niepełnoletnie.? Ograniczenia zostały również zniesione dla posiadaczy #unijnego #paszportu w przypadku przekroczenia granicy drogą lotniczą.✈️??
⚠️Przypominamy, że od 23 czerwca zniesiona została tymczasowa kontrola na wewnętrznych granicach DROGOWYCH? strefy Schengen (Słowacja??, Austria??, Słowenia??). Na granicach? Węgier z Rumunią??, Chorwacją?? i Serbią??, przywrócone zostaną kontrole graniczne zgodnie z poprzednimi zasadami, bez kontroli sanitarnych. Na granicy? Węgier z Ukrainą?? nadal będą obowiązywać obecne restrykcyjne przepisy.
‼️Jednocześnie informujemy, że liczba zaszczepionych osób na Węgrzech osiągnęła 5,5 miliona, co oznacza możliwość wejścia do h0teli, restauracji, uzdrowisk i na plaże bez certyfikatu szczepień oraz zniesienie obowiązku używania masek (z wyjątkiem instytucji społecznych i szpitali). ??⛲️?  Obowiązkowe pozostaje jednak posiadanie lokalnego lub unijnego certyfikatu na imprezach masowych, sportowych, koncertach, festiwalach oraz w klubach nocnych z muzyką‼️
Mnie też się wydaje, że Węgrzy przecież wymagają testów na wjazd, choć nie wymagają już osobnych dokumentów do gastro i hoteli...
Bzdury. Na Węgrzech turysta z Polski nie musi mieć żadnych dokumentów odnośnie koronawirusa. Ani szczepień, ani testów, ani paszportu covidowego.

W sieci jest tyle rażąco błędnych informacji, także na oficjalnych rządowych stronach oraz w serwisach informacyjnych, że głowa mała.

Dlatego informację, którą wrzuciłam na fb na profil Helka Travel, pozwoliłam sobie skopiować na forum w wątku covid-19. Może ją gdzieś przeklejcie, żeby była bardziej widoczna.

Ręczę, że to są sprawdzone informacje. Na Węgrzech jednym z najlepszych źródeł (najlepiej i najszybciej poinformowanym) jest strona:

https://koronavirus.gov.hu/

To jest telefon dla osób zdzwoniących zza granicy:

+36 1 550 1825

Udzielają informacji w języku angielskim, jeśli ktoś chce sam się przekonać.
A miało być tak pięknie.Wiedziałem,że ten sezon jest stracony co z tego że tam ok. jak po drodze kłody pod nogi. Uśmiech    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Slowacj...48075.html
Helka, mnie wystarczy:
"
Słowacka policja podkreśliła w swojej informacji, że już od poniedziałku wszelkie zaświadczenia, także europejskie certyfikaty, mogą być kontrolowane nie tylko na przejściach granicznych, ale także wewnątrz kraju. Mogą to robić policjanci lub przedstawiciele służb sanitarnych. Kontrole dotyczyć mogą także formularza informacyjnego."
Mnie już wystarczy kontrolowanie przez Słowacja policję dawno, dawno temu żarówek, bezpieczników, linek do holowania, potem kamizelek i apteczek. Ja rozumie, że 50 pln/10 euro to nie majątek, ale było uciążliwe.
(06-07-2021, 11:46)adamus581 napisał(a): [ -> ]A miało być tak pięknie.Wiedziałem,że ten sezon jest stracony co z tego że tam ok. jak po drodze kłody pod nogi. Uśmiech    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Slowacj...48075.html

To nie dotyczy przejazdow tranzytowych! Przestancie powielac niepelne informacje. 

Zupelnie logiczne, ze Slowacy zamykaja niewielkie przejscia graniczne, aby ograniczyc lokalny ruch przygraniczny dla mieszkancow i turystow. Wlasnie tez dlatego zostaja duze przejscie graniczne, kierujace na autostrade czy glowne drogi przelotowe dla ruchu tranzytowego.

Przepraszam Was za brak polskich znakow, ale mam mnostwo pracy wlasnie w zwiazku z tym, ze polscy turysci moga bez przeszkod przyjechac na wakacje na Wegry i nie mam czasu na ciagle przestawianie klawiatury (bo uzywam wegierskiej).