Forum Węgierskie

Pełna wersja: na Węgry przez Słowacje, winiety
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Dzień dobry.
29 czerwca wybieramy się pierwszy raz do Hajduszoboszlo, czytam informacje o winietach na Węgrzech.
Miałam ją zakupić przez internet na 10 dni ale czytam, ze winiety wygasają z dniem 30 czerwca.
Proszę o potwierdzenie/informację czy to faktycznie tak będzie wyglądać, ze jak kupię winietę 29 czerwca to na powrót będę musiała kupić nową?
*E-winiety dla pojazdów kategorii D2, D3 i D4 są ważne jedynie do dnia 30 czerwca 2013 roku, niezależnie od daty zakupu.

Wycofuje więc pytanie, jako, ze jadę oczywiście D1 Uśmiech
Witam wszystkich czy jadac od Barwinka droga68 omijajac autostrade D1 za Budimirem wjezdzam na R4 i jednoczesnie dalej na droge 68 to jest ona platna czy nie
Dawno tamtędy nie jechałem, ale droga 68 jest płatna tylko dla pojazdów ponad 3,5T, a dwupasmówka na wlocie do Koszyc zawsze była darmowa (na mapce kol. Sztaska jest to PR3, a nie R4).
DZieki ja sprawdzalem na mapach gogle i tam bylo R4 i dlatego zastanawialem sie nad tym ale wychodzi na to ze droga z numerem R to obwodnica tak ja np. obwodnica swidnika
(24-06-2013, 8:17)eplus napisał(a): [ -> ]Sprawdzona wiadomość z ostatniej chwili:
droga wzdłuż zalewu Domasa jest nadal nieprzejezdna dla pojazdów mechanicznych oprócz czołgów.
Zalecana droga do Tokaju to: Barwinek>Giraltovce>Vranov n/T.>Trebisov>Satoraljaujhely.
Dziury zaraz za Barwinkiem zostały załatane, w ogóle ten wariant nie naraża na żadne niebezpieczne wyrwy (muld i łat jest niezliczona ilość, ale to drobiazg).
Za centrum Giraltovec skręca się w lewo i droga prowadzi trochę przez pola, a trochę przez zapomniane przez Boga i unię wsie, gdzie trzeba zwolnić do 50. Uwaga: Vranov na tej trasie to tylko jakaś tabliczka z nazwą przedmieścia, zobaczywszy ją należy się kierować na Trebisov. Używając nawigacji nie należy absolutnie wybierać centrum Vranova jako punkt przelotowy. Również w Trebisovie omija się centrum (zaraz na wjeździe do miasta należy skręcić w prawo).

Potwierdzam. Tylko ja nie skręcam z Giraltovec w lewo, tylko jadę główną i w Lipniky odbijam na Vranov. Denerwują mnie te zakręty w podanym przez Ciebie skrócie, gdzie zaoszczędza się tylko 9 km. Za to główną drogą jedzie się świetnie.

Jeśli 15-stka będzie wyremontowana, to dajcie znać.

W maju jechałem tamtędy. Masakra! Trzeba było hamować do zera, żeby jakoś przejechać.
Witam,

Wybieram się w tym roku do Hajduszoboszlo już trzeci raz z rzędu i jak czytam opinie o drodze numer 15 to aż się dziwie że przez rok uległa takiemu pogorszeniu. W 2012 w sierpniu jak jechałem to fakt były jakieś dziury, ale przejechać się dało. W tym roku jednak zrezygnuję i ominę
15-stkę szerokim łukiem. Uśmiech

Do kolegi Imre i eplus:

Rozumie że, jadąć trasą Barwinek-> Svidnik->Giraltovce(Lipniky)->Vranov->Trebisov->Satoraljaujhely nie kupowaliście winiety ?

I jeszcze raz zapytam o obwodnicę Svidnika, jest płatna? czy nie ?
Zmieniło się coś od zeszłego roku ?
W internecie można wyczytać oponie ludzi którzy zostali ukarani mandatem i twierdzą że jest płatna...

Pozdrawiam Wszystkim Forumowiczów
i z góry dziękuję za odpowiedzi Uśmiech
jacek318a - jeśli twój pojazd to auto osobowe o masie mniejszej niż 3,t tony to nie ma obowiązku opłaty.
zerknij jeszcze: http://forum.wegierskie.com/Przez-S%C5%8...-dr%C3%B3g
Jacku, nie potrzeba na tej trasie winiety, nawet na obwodnicy Svidnika. W linku kol. Sztasek jest fotka przy obwodnicy Swidnika z przekreśloną opłatą.
Witam.
W sierpniu wybieramy się do Balatonföldvár i zastanawiamy się jak najlepiej pojechać.
Niby wujek G. pokazuje trasę przez Czechy (Ostrawa, Ołomuniec, Brno) ale może rzeczywiście lepiej jechać przez Słowacje?
Nie ukrywam że jako że jedziemy z dziećmi to ważny jest czas dojazdu, wiec nie chciałbym wpaść w jakieś serpentyny bądź dziury i wlec się.

Jak wygląda sprawa z winietami na trasie którą polecacie?

Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27