Sarospatak 06/2020
#11
(26-06-2020, 13:29)blackberry napisał(a): Naprawdę myślisz, że łatwiej się zarazić na Węgrzech?


patrzac na bezmyslne zachowanie pojawiajacych sie turystow obstawiam ze tak
okreslenie 'bezmyslne' to najdelikatniejsze jakie mozna uzyc

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#12
(26-06-2020, 11:36)eplus napisał(a): Dzieki. Bede ile wytrzymam, bo w sobote chyba dowali ludzi, a nie chcialbym chinskiej pamiatki przywiezc. No chyba ze jakis spacer albo piwnice. Slonce pali caly dzien, wczoraj przed noca troche popadalo.
Myślałem że mi coś podrezerwujesz ale już dostałem @ i nie ma miejsca...
Odpowiedz
#13
(26-06-2020, 13:58)ex-komar napisał(a): patrzac na bezmyslne zachowanie pojawiajacych sie turystow obstawiam ze tak
okreslenie 'bezmyslne' to najdelikatniejsze jakie mozna uzyc

Spoko, w Polsce też ludzie traktują to jak karnawałowy bal przebierańców. Ostatnio trochę się poprawiło, bo statystyki wzrosły i rząd zaapelował o powagę, bo jak nie, to urzędowo przykręcą śrubę.

Tu na Węgrzech zasady są podobne jak obecnie u nas, dość starannie się ludzie stosują. Maski w sklepach, rękawiczek za to nie noszą (i tak nie wiem, jak jest "rękawiczka"). W kościele jest regulamin "nowej etykiety", zrobiłem zdjęcie, ale muszę przekopiować z aparatu.

Na Vegardo jest obowiązek chodzenia w maskach poza basenami i w klapkach - maski mają tylko pracownicy techniczni, uszodamester ani recepcja ich nie noszą, z gości tylko ja, jak podpisywałem listę obecności. Na szczęście ludzi nie ma wiele - w tym basenie termalnym z żółwiem siedzieliśmy od dziewiątej do drugiej - prócz nas przewinęło się w sumie 4 albo 6 osób, a basen ma 20x10 metrów.

Zeszliśmy na obiad i się rozpadało, przenieśliśmy od razu namiot na wyższe miejsce, bo zaczęła się robić kałuża. Mamy foliową plandekę, więc nie jest źle. Dalej leje, przeczytałem całego fejsbuka i Poznaj Świat, byłem na zakupach, a żona w kościele. Prognozy są sprzeczne, pobyt mamy opłacony do jutra, jak będzie znośnie, to przedłużymy do niedzieli.

Domek to ja też próbowałem rezerwować, blaszak był zajęty, a drewniaka nie chciałem, bo płaci się za 5 osób.

Cytat:Great idea to come with tent,we have a lot of space.

See you after tomorrow(tomorrow I'm not working)

Have a great time!

To z korespondencji z portiernią. Uśmiech
Odpowiedz
#14
Fajnie, ja dopiero za 3 dni, ale za to posiedzę ze dwa tygodnie?
Odpowiedz
#15
(26-06-2020, 13:57)Tomeq napisał(a): Mi nie daje spokoju możliwość zarażenia się przez wodę podczas kompieli... Ale może niepotrzebnie bo chyba jka by tak było to moglibyśmy się zarażać przez kontakt z wodą.

Woda będzie tak "zdezynfekowana" (chlor, tlen, ozon), że prawdopodobieństwo zakażenia wodą jest zerowe, podobnie jak wodą do picia. Oczko
Odpowiedz
#16
(26-06-2020, 19:24)eplus napisał(a): i tak nie wiem, jak jest "rękawiczka"

w sensie jednorazowka to 'folia kesztyu'   Oczko
wracajac do turystow to mam maly zlot moto w zirc glownie niemcy i austriacy
nie mozna tej bandy zmusic chocby do podstawowej ochrony typu maski czy odstep
leje sie za to morze alkoholu co mam nadzieje skutecznie wytepi virusa

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#17
(27-06-2020, 13:06)ex-komar napisał(a):
(26-06-2020, 19:24)eplus napisał(a): i tak nie wiem, jak jest "rękawiczka"

Muszę dodać swoje spostrzeżenia. Jestem w Egerze po spozyciu znacznej ilości wina i piszę z telefonu. Tutaj nie widać COVIDu. Moja córka wybrała się na miasto z  maseczką zawieszoną na szyi ( na wszelki wypadek) i  była jedyną taką osobą. Nigdzie nie zauważyłem nikogo w masce nawet w autobusie. Natomiast problemem są silne ulewy. Zastanawiam sie jak eplus przeżył dzisiejsze poranne deszczyki.
Odpowiedz
#18
Wiesz, że mam coś z MacGyvera i pojemny samochód - mocna folia świetnie się sprawdziła jako plandeka w czasie popołudniowej, wieczornej i nocnej ulewy.  Rano przesuszył ją wiatr, wczoraj od 19 znów trochę kropiło, ale bez porównania słabiej.

Nasze stanowisko:

[Obrazek: 6010232b4f831d26.jpg]

Obiad na kempingu:

[Obrazek: e8db23ee00f04bff.jpg]

Kolacja w Var Vendeglo (kelnerzy w maskach):

[Obrazek: 37cd6e3a99362e91.jpg]

Nowa etykieta w kościele:

[Obrazek: 57c814ed6693b8d7.jpg]

[Obrazek: 943484acbf58ad50.jpg]

Info o wirusie:

[Obrazek: d228442d0d489c2d.jpg]

Klomby na mieście:

[Obrazek: 9b0aae4a2fad2568.jpg]

Remont ulicy Herceg przed kąpieliskiem:

[Obrazek: f5b11589fda92e8e.jpg]
Odpowiedz
#19
Dekret kościelny w interpretacji Gogla:

Cytat:AZ EGRI FÖEGN'li ÁZNI I' G VI' f, KII7ESÉT ADJUK KÖZRE
2020. május 18-tól, hétfőtől kezdve ismét tarthatunk nyilvános szentmíséket és más liturgikus cselekményeket templomainkban vagy alkalmas szabadtéri környezetben Főegyházmegyénk egész területén_ Ennek során gondosan tartsuk meg a mindenkori állami előírásokat! A szertartások során ügyeljünk arra, hogy az egyes résztvevők között másfél méter távolságot tartsunk_ Fertőtlenítsük a kilincseket, helyezzünk el kézfertőtlenítőt a bejárat közelében. Kérjük a paptestvéreket és a liturgiában segédkezőket, hogy a szentmíse előtt és után fertőtlenítsék kezüket_ Figyelmeztessük a résztvevőket a szájat és orrot eltakaró maszk (vagy kendő) használatára. 
A szenteltvíztartók továbbra is üresen maradnak, a szentáldozás kizárólag kézbe adással történik.
Perselyezés, adománygyűjtés a mise végén történjen. További intézkedésig Főegyházmegyénkben fennmarad a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentés, valamint a több gyónónak egyéni bünvallomás nélkül adható általános szentségi feloldozás lehetősége Aki azonban így feloldozásban részesül, az később, a legközelebbi egyéni gyónás során tartozik bűneit megvallani • Ezek a felmentések és óvatossági rendelkezések különösen-is az idősek és gyenge egészségüek védelmét szolgálják, akikért továbbra is fokozott felelősséggel tartozunk.
Ahol van rá lehetőség, folytassuk a szentmisék online közvetítését. Ez a fajta kapcsolattartás a hívő közösség tagjaival a járványügyi helyzet remélt javulásával úgy is folytatható, hogy egyes szenunisék helyett más vallási tartalmakat közvetítünk
A tömegrendezvényeket a hatósági előírások még nem teszik lehetővé, így közösségi alkalmakat csak a járványügyi szabályok megtartásával szervezzünk. Kérjük a Szentlélek Úristen elevenítő erejét plébániáink és egész egyházmegyénk számára!
Eger, 2020. május 16.
t Ternyák Csaba egri érsek


TEMPLOMI ETIKETT

1918/5000
PUBLIKACJA EGRI FÖEGN'li IZNI I 'G VI' f
Od poniedziałku, 18 maja 2020 r., Możemy po raz kolejny odprawiać Msze publiczne i inne akty liturgiczne w naszych kościołach lub w odpowiednim otoczeniu na świeżym powietrzu w całej Archidiecezji. W tym czasie musimy uważnie przestrzegać aktualnych przepisów państwowych! Podczas ceremonii zachowaj odległość półtora metra między każdym uczestnikiem_ Zdezynfekuj uchwyty, umieść środek dezynfekujący w pobliżu wejścia. Bracia kapłani i pomocnicy liturgiczni proszeni są o dezynfekcję rąk przed i po mszy. Ostrzeż uczestników, aby używali maski (lub szal) do zakrycia ust i nosa.
Zbiorniki na wodę święconą wciąż pozostają puste, komunia święta odbywa się tylko ręcznie.
Boks, zbieranie funduszy powinno odbywać się na końcu mszy. Do czasu podjęcia dalszych działań nasza Archidiecezja zachowa zwolnienie z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Oraz możliwość ogólnego rozwiązania sakramentalnego udzielonego kilku spowiednikom bez spowiedzi indywidualnej. - również w celu ochrony osób starszych i biednych, za które nadal ponosimy większą odpowiedzialność.
Tam, gdzie to możliwe, nadal transmituj Msze online. Tego rodzaju kontakt z członkami wspólnoty wierzącej można kontynuować, mając nadzieję na poprawę sytuacji epidemiologicznej, przekazując inne treści religijne zamiast niektórych zmysłów.
Oficjalne przepisy nie zezwalają na imprezy masowe, dlatego imprezy organizujemy wyłącznie zgodnie z zasadami epidemiologicznymi. Prosimy o ożywiającą moc Pana Boga Ducha Świętego dla naszych parafii i całej naszej diecezji!
Eger, 16 maja 2020 r
t Csaba Ternyák Arcybiskup Egeru


ETYKIETA NA PIECZĘCI
Odpowiedz
#20
Dzisiaj dużo ludzi na kąpielisku ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Początek roku 2020 w Egerze. oldman58 7 3,938 08-01-2020, 21:37
Ostatni post: oldman58
  Sarospatak po sezonie eplus 24 25,526 14-10-2019, 21:31
Ostatni post: eplus
  Sarospatak - miasto Mamut 10 7,676 08-08-2017, 22:35
Ostatni post: Mamut
  Maj 2012 - Tiszaujvaros, Sarospatak i okolice eplus 0 4,726 13-07-2013, 18:28
Ostatni post: eplus
  majówka 2013 Sarospatak-Miskolc-Balmazujvaros eplus 0 4,174 05-05-2013, 9:20
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości