Forum Węgierskie

Pełna wersja: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: hun.png]   1. stycznia 2024 r. system "e-matrica" > aktualna mapa węgierskich autostrad i dróg ekspresowych dla pojazdów do 3,5T (motocykl, samochód, przyczepa, dostawczy, autobus - pojazdy ≤ 3,5 t)) 
Odcinki wolne od opłat zaznaczono kolorem szaroniebieskim
[Obrazek: e_matrica_terkep_2024_01_01_orszagos_jpg_859cde9ff6.jpg]
> LINK DO MAPY O DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI.
Cała M0 jest już płatna? Nawet Megyeri hid? Chyba Orbanowi brakuje coraz bardziej kasy...
(02-01-2024, 21:46)Pudelek napisał(a): [ -> ]Cała M0 jest już płatna? Nawet Megyeri hid? Chyba Orbanowi brakuje coraz bardziej kasy...

Niestety cała M0 płatna łącznie z mostem Megyeri.
Pisałem wcześniej tutaj: https://forum.wegierskie.com/Nowe-p%C5%8...owego-roku
[Obrazek: hun.png]  1. stycznia 2024 r. system "HU-GO"  >  aktualna mapa węgierskich autostrad i dróg
dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t.  Odcinki wolne od opłat zaznaczono kolorem zielonym
[Obrazek: e_utdij_terkep_2024_01_01_orszagos_jpg_f9525edd2b.jpg]
   LINK DO MAPY O DUŻEJ ROZDZIELNOŚCI
W sumie i tak w wakacje zawsze kupowałem winietę z powodu dłuższych przejazdów, ale kiedyś jak byłem w Esztergomie i chciałem skoczyć do Godollo to skorzystałem darmowo z mostu M. Gdybym miał się przedzierać przez Budapeszt albo promem to pewno bym zrezygnował i... pieniążki poszłyby na co innego.
(03-01-2024, 23:32)Pudelek napisał(a): [ -> ]W sumie i tak w wakacje zawsze kupowałem winietę z powodu dłuższych przejazdów, ale kiedyś jak byłem w Esztergomie i chciałem skoczyć do Godollo to skorzystałem darmowo z mostu M. Gdybym miał się przedzierać przez Budapeszt albo promem to pewno bym zrezygnował i... pieniążki poszłyby na co innego.

Z Esztergom do Gödöllő jest ciekawsza droga, niz ta zatłoczona prowadząca "przez Budapeszt". To droga przez Sturovo(Párkány), Helemba, Ipolydamásd, Szob. Dalej edziesz zakolem Dunaju: Zebegény, Nagymaros, Veröce i Fenyveshegy. Kolejny odcinek Vác, Vácratót, Szada, Gödöllő też ma coś w sobie.
No tak, tylko mi zależało, aby zobaczyć jeszcze Visegrad Oczko
(03-01-2024, 12:19)Sztasek napisał(a): [ -> ][Obrazek: hun.png]  1. stycznia 2024 r. system "HU-GO"  >  aktualna mapa węgierskich autostrad i dróg
dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t.  Odcinki wolne od opłat zaznaczono kolorem zielonym
[Obrazek: e_utdij_terkep_2024_01_01_orszagos_jpg_f9525edd2b.jpg]
   LINK DO MAPY O DUŻEJ ROZDZIELNOŚCI

Flaga węgierska  Od 1. lutego 2024 r. autobusy/autokary dołączą do systemu HU-GO.
 
Autobusy powyżej 3,5 T, które jeździły po węgierskich autostradach/drogach w ramach opłat systemu e-matrica,
od 1. lutego 2024 r. dołączą do grupy aut w systemie opłat HU-GO. 
Opłatę „e-matrica” zastąpi „elektroniczne urządzenie pokładowe” z pomiarem czasu i poborem opłat.
Podstawą uiszczania opłaty będą przejechane kilometry, klasyfikacja dotycząca emisji spalin, liczba osi…
(26-01-2024, 22:09)Sztasek napisał(a): [ -> ]
Flaga węgierska  Od 1. lutego 2024 r. autobusy/autokary dołączą do systemu HU-GO.
 
Autobusy powyżej 3,5 T, które jeździły po węgierskich autostradach/drogach w ramach opłat systemu e-matrica,
od 1. lutego 2024 r. dołączą do grupy aut w systemie opłat HU-GO. 
Opłatę „e-matrica” zastąpi „elektroniczne urządzenie pokładowe” z pomiarem czasu i poborem opłat.
Podstawą uiszczania opłaty będą przejechane kilometry, klasyfikacja dotycząca emisji spalin, liczba osi…

Jest jeszcze tutaj -> mapka
(05-02-2024, 13:00)JanStanislaw napisał(a): [ -> ]Jest jeszcze tutaj -> mapka

Nie, nie jest "tutaj"
Dałeś linka do mapki e-matrica.
Przeczytaj post, na który odpowiadasz - to nie jest mapka dla autobusów.