Forum Węgierskie

Pełna wersja: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(26-06-2017, 20:38)Sztasek napisał(a): [ -> ]W tym roku nie byłem jeszcze w tej okolicy i nie mogę potwierdzić, czy w 2015 roku trasa techniczna równolegle biegnąca obok autostrady M35 na dzień dzisiejszy jest wolna od opłat...
Dzięki, skrót drogi jest niesamowity i bezpłatny, wczoraj przetestowałem, jeszcze raz dzięki. Pozdrowienia z Berekfurdo.
W tych państwach nie musimy martwić się o winietki, drogi są gratis dla osobowych do 3,5 t: Albania, Belgia, Cipr, Czarnogóra, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Lichtensztajn, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania.
Nie oznacza to, że nia ma żadnych opłat, gdyż możemy trafić na opłaty za przejazd mostem czy tunelem, lub kawałkiem drogi.
Uśmiech
Idąc tym tokiem rozumienia to w Polsce też nie musimy się martwić o winietki, choć mogą pojawić się opłaty za pewne odcinki dróg Oczko
Idąc tym krokiem i wjeżdżając na polską autostradę płacisz i to sporo.
Dobrze by było, aby w Polsce za free były wszystkie autostrady, jak w tych krajach > post#872. Uśmiech
Witajcie !
Chce jechać z okolic Krakowa do Budapesztu za free...czy taki objazd na Słowacji jest bezpłatny ? [Obrazek: 29q1iet.jpg]

Bo gogle pokazywały mi kawałek R1 pomimo wybrania opcji Unikaj opłat


Czy takie cos dopiero ?

[Obrazek: 1zn06y1.jpg]
O systemie monitoringu na węgierskich drogach pisałem w tym temacie, czytaj Post#374.
Wkrótce kolejny bat-pułapka na piratów drogowych dołączy do systemu VÉDA.
Post#430 prezentuje bramkę-wysięgnik stojący przy drodze krajowej. Tego typu bramki - do chwili obecnej - służyły wyłącznie do monitoringu pojazdów o masie pow. 3,5 t i objętych opłatami typu HU-GO (odpowiednik polskiego Via-Toll). Te punkty kontrolne dołączą do systemu monitorującego pojazdy o mniejszej masie, oznacza to że kierujący pojazdami osobowymi do 3,5 t będą monitorowani nie tylko na węgierskich autostradach, ale też na drogach krajowych Węgier.
Takich bramek kontrolnych przy drogach krajowych jest obecnie 157 ! ...
Witajcie ! Jedziemy do Hajduszoboszlo (7.08) od przejścia w Barwinku. Przeczytałem całe forum ( Oczko ) i przez Słowację lecimy bez winiety przez Svidnik, Vranov, Trebisov (ew. objazd przez Secovce) do przejścia w Sátoraljaújhely.

Pytanie nr 1: Czy obwodnica Svidnika jest na pewno bezpłatna ? Ostatni wpis o tym jest z 2016, później pojawiła się zaktualizowana mapka, na której ten odcinek jest zaznaczony jako płatny

pytanie 2: którędy na Węgrzech ? Węgierską winietę wykupię, z uwagi na planowane wycieczki. Od przejcia w Sátoraljaújhely na Tokaj czy Pacin, Kisvarda ?

Odpalam gogle maps o różnych porach dnia i nocy (przejście w Barwinku planujemy przekroczyć ok 5-6 rano ) i proponowane warianty są różne, dziś np. jedna z alternatywnych tras prowadzi przez ... Miszkolc.

Zależy mi na równej drodze, bez ciśnienia na najkrótszy czas przejazdu, spokój przede wszystkim Uśmiech

btw, (sory za offtopa), używał ktoś z Was na Słowacji i Węgrzech telefonu w orange po "uwolnieniu" roamingu? Pakiet internetu obowiązuje tak jak w PL ?
1.Obwodnica Svidnika dla aut odobowych jest bezpłatna
2 Można jechać jedna i drugą trasą ale na Tokaj-Nyiregyhaza wydaje mi się lepszym rozwiązaniem .
Js osobiście jezdzę zawsze Sátoraljaújhely-Tokaj-Nyireghaza-Debreczy nigdy nie pcham sie na Presov -Koszycze -Miszkolc
EBIT W Orange w Unii masz tak jak w domu. Po 15 czerwca zdążyłem przetestować w pięciu państwach (między innymi na Słowacji i na Węgrzech) Język
Jechałem kiedyś przez Presov i Koszyce. W tamtym roku pojechałem przez Stropów, Trebisov droga bardzo dobra i nie ma ryzyka że się pojedzie płatnym odcinkiem. Czy nic się nie zmieniło bo za dwa tyg znowu jadę