Forum Węgierskie

Pełna wersja: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): [ -> ]... niestety dalej mam wątpliwości.

co tu jest niejasnego?

ODCINKI NIEPODLEGAJĄCE OPŁACIE
Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem bezpłatnie można poruszać się następującymi odcinkami dróg:
• cały odcinek autostrady M31,
• obwodnica południowo-zachodnia Peczu na odcinku autostrady M60 między drogami nr 58 i 5826,
• odcinek od rozjazdu Csorna-Wschód na drodze ekspresowej M85 do rozjazdu dróg M85 i M86,
• droga ekspresowa M86,
• autostrada M8,
• droga ekspresowa M9 na odcinku między drogami krajowymi nr 6 i 51,
• droga ekspresowa M9 (znak drogi krajowej 61) na odcinku obwodnicy Kaposvár,
• droga ekspresowa M4 (droga krajowa 4) na odcinku od Vecsés do drogi prowadzącej do Międzynarodowego Lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie (odcinek drogi między 19+550 km i 20+518 km),
• następujące odcinki drogi ekspresowej M0:
◦ odcinek między drogą krajową nr 1 i autostradą M5,
◦ odcinek między drogą ekspresową M4 (drogą krajową nr 4) i autostradą M3,
◦ most Megyeri (odcinek między drogami krajowymi nr 11 i nr 2).

pozostale autostrady i ekspresowki sa platne

Tapniete z xperii
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): [ -> ]...Otóż, nie chcąc zasilać budżetu węgierskiego mytem, proszę o uściślenie czy trasa: Barwinek-Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto- Tokaj- Nyireghaza-Debreczyn-Hajduszoboszlo jest w dalszym ciągu pozbawiona opłat?
Niby zmienili zasady od 1.1.16 i płatne są m.in. obwodnice miast. Jakbym nie patrzył Nyireghaza i Debreczyn obwodnice mają... Więc jechać przez miasto czy te obwodnice są bezpłatne. Zwłaszcza że przecina się M3 a w Debreczynie kawałek jedzie M35.

Wracam na Węgry po wielu latach i moja znajomość tamtych dróg jest delikatnie mówiąc żadna... gdyby ktoś mnie oświecił...

- Jest niejasność w poście, gdyż wspominasz "myto" ! . Czyżbyś jechał autem pow. 3,5T z obowiązkiem opłat elektronicznych? Jeśli tak, to kalkulator "myta" masz > NA TEJ STRONIE
- Jeśli to literówka, a w trasę (opisaną powyżej) jedziesz osobówką, to można zrezygnować z opłat za odcinki płatne i na Słowacji, i na Węgrzech. Cała trasa przez Słowację (którą opisałeś) nie ma żadnych płatnych odcinków dla aut poniżej 3,5T, obwodnica Svidnika jest gratis.
Trasa przez Węgry od granicy w Sátoraljaújhely do Hajduszoboszló też może być gratis, ale należy uważać na obwodnicy Debreczyna - ta obwodnica to jedyne miejsce, z którego można wjechać na płatną autostradę M35.
Jak ominąć ten niewielki płatny odcinek... Od Nyiregyhaza jedziesz krejową drogą nr.4, dojedziesz do miejscowości Hajdúhadház. Wjeżdżasz na obwodnicę oznaczoną jako droga 354 z kierunkiem Debrecen i autostrada M35. Jedziesz do wiaduktu nad torami kolejowymi, widać z daleka ten podjazd na łuku. Za wiaduktem masz słupek, to 4.kilometr. Nieco dalej tablica w prawo, droga nr.35 na Polgár i Debrecen - tędy zjeżdżasz na drogę nr.35 w kierunku Debreczyna. Wjedziesz do miasta, caly czas po głównej, dojedziesz do krzyżówki z drogą nr.4... będzie tablica w prawo Budapest, Hajdúszoboszló.
(19-07-2016, 20:59)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): [ -> ]...Otóż, nie chcąc zasilać budżetu węgierskiego mytem, proszę o uściślenie czy trasa: Barwinek-Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto- Tokaj- Nyireghaza-Debreczyn-Hajduszoboszlo jest w dalszym ciągu pozbawiona opłat?
Niby zmienili zasady od 1.1.16 i płatne są m.in. obwodnice miast. Jakbym nie patrzył Nyireghaza i Debreczyn obwodnice mają... Więc jechać przez miasto czy te obwodnice są bezpłatne. Zwłaszcza że przecina się M3 a w Debreczynie kawałek jedzie M35.

Wracam na Węgry po wielu latach i moja znajomość tamtych dróg jest delikatnie mówiąc żadna... gdyby ktoś mnie oświecił...

- Jest niejasność w poście, gdyż wspominasz "myto" ! . Czyżbyś jechał autem pow. 3,5T z obowiązkiem opłat elektronicznych? Jeśli tak, to kalkulator "myta" masz > NA TEJ STRONIE
- Jeśli to literówka, a w trasę (opisaną powyżej) jedziesz osobówką, ....

Dzięki serdeczne. O to mi właśnie chodziło. O ten "myk"" ;-)

(19-07-2016, 17:15)Komarek napisał(a): [ -> ]
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): [ -> ]... niestety dalej mam wątpliwości.

co tu jest niejasnego....

Jak widać nie trzeba być przemądrzałym, żeby być pomocnym. Przeczytaj odpowiedź Sztaska, może cię oświeci...

Sztasek jeszcze raz dzięki.
Podpowie mi ktoś ?
(19-07-2016, 22:29)rustin napisał(a): [ -> ]Podpowie mi ktoś ?

Trasa ok, jak chcesz jechać autostradą słowacką i potem R4, musisz mieć winietę, jeżeli nie chcesz możesz wybrać drogę 68 przez Budimir, to tylko 20 kilka kilometrów, jak przegapisz zjazd na rondzie, na którym w ubiegły piątek był remont, o którym piszę w tym wątku i wjedziesz jednak w kierunku autostrady nie mając winiety, zawsze możesz pojechać kilkaset metrów i za Auto Alles zjechać w prawo kierując się na drogę 3445, na Petrovany.
Jeżeli nie chcesz kupować winiety węgierskiej to jedź przez Miszkolc droga nr 3 do swojego miejsca docelowego, to tylko około 20 minut dłużej.
Droga 68 to ta na mapie oznaczona 20 , przez Kendice itd ?
Auto Alles , co to takiego ? Tam ten zjazd za Haniska II nie jest już płatny? na mapie wydaję się, że jest.
(19-07-2016, 22:45)rustin napisał(a): [ -> ]Droga 68 to ta na mapie oznaczona 20 , przez Kendice itd ?
Auto Alles , co to takiego ?
Nie, tak jak wyżej będą winiety zarówno SK, jak i HU.
Tak nie będzie - https://goo.gl/maps/RGjBMg8WGmM2
(19-07-2016, 22:45)rustin napisał(a): [ -> ]Droga 68 to ta na mapie oznaczona 20 , przez Kendice itd ?
Auto Alles , co to takiego ? Tam ten zjazd za Haniska II nie jest już płatny? na mapie wydaję się, że jest.
Tak - 68 to droga 20 przez Kendice,
Autostrada zaczyna się za zjazdem, Auto Alles to komis samochodowy, za nim jest zjazd. A skąd Ty wyruszasz z Polski?
W nawigacji z mapą z tego roku mam , że jadąc od centrum na rondzie jest dwa zjazdy po prawej stronie ( na wprost będzie na płatną autostradę ) , a na mapach google jest jeden zjazd po prawej na drogę 20.
Jak jest na chwilę obecną ?

Jadę od Rzeszowa.
(19-07-2016, 23:03)rustin napisał(a): [ -> ]W nawigacji z mapą z tego roku mam , że jadąc od centrum na rondzie jest dwa zjazdy po prawej stronie ( na wprost będzie na płatną autostradę ) , a na mapach google jest jeden zjazd po prawej na drogę 20.
Jak jest na chwilę obecną ?

Jadę od Rzeszowa.
To rondo jest obecnie w remoncie, budowany jest wiadukt nad nim, wkleiłem Ci najbardziej optymalny dojazd do niego, tak, aby mieć jak najmniej problemów z przejazdem, to sytuacja z końca ubiegłego tygodnia, organizacja ruchu może się jednak zmienić, dlatego musisz po prostu patrzyć na znaki i jechać powoli, DASZ RADĘ!
Pozdrawiam!