Forum Węgierskie

Pełna wersja: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W sobotę po świętach rano wypadnie mi jechać z Białego Dunajca do Demjen. W ten sposób przez Słowację jechałem tylko raz albo dwa. Google Maps podaje trzy wersje, ale płatnej nie chcę, więc chyba to:

[Obrazek: 8a3a7d436f76ac83.png]

255 km, 4 godz. 31 min. - czy to straszna tułaczka? Mam nadzieję, że trasa przez góry nie będzie cała w lodzie. Czas realny - a może da się urwać z 10 minut? Oczko
(20-12-2019, 14:44)eplus napisał(a): [ -> ]W sobotę po świętach rano wypadnie mi jechać z Białego Dunajca do Demjen. W ten sposób przez Słowację jechałem tylko raz albo dwa. Google Maps podaje trzy wersje, ale płatnej nie chcę, więc chyba to:



255 km, 4 godz. 31 min. - czy to straszna tułaczka? Mam nadzieję, że trasa przez góry nie będzie cała w lodzie. Czas realny - a może da się urwać z 10 minut? Oczko

O matko, moja ulubiona trasa, kojarzy mi się jednoznacznie z latem Uśmiech
Nie zapowiada się zima do Świąt więc raczej będziesz miał bezpiecznie, ale czy coś "urwiesz" to nie wiem, kręto i w większości wąsko. A pewnie też wzmożony ruch świąteczny. Powodzenia!
pzdr.
Eplus - nie jest ważne zyskanie 10 minut, najważniejsze przejechać trasę do końca.
Na Słowacji, trochę za Popradem wjeżdżasz na teren Parku Nrodowego, trasa kręta i góry. Nawięcej kręci od Vernar do Dobsiny. Wprawdzie obecnie jest ciepło, ale w górach (a mamy zimę) można wjechać w niespodziankę... (a wiadomo, że na tym terenie chemický posyp zakazany). Miałem tak kilka razy, jeszcze w czasach kiedy podróżowałem Maluszkiem i nie było wielkiego natężenia ruchu. Nie raz z drogi suchej wjeżdżałem na przymarzniętą i nieposypaną nawierzchnię - więc ostrożnie z tym wyścigiem z czasem.
Na Węgrzech, jeśli zjedziesz z drogi głównej w Ózd, też będzie kręto (GPS: przy włączonej opcji omijać drogi płatne, system może pokierować na drogę którą widać to jako skrót, ale trasa nie jest krótszą). 
Szerokości, przyczepności...
Dziękuję za obie porady, wyobrażam sobie, że w górach może być mróz. Prawie nie wierzę oczom, ale w Małym Cichym, a nawet w Białce, która jest bardzo nisko nad poziomem morza, ludzie teraz na nartach jeżdżą, czyli w nocy musi być mróz, bo śnieg oczywiście mają z maszyny, ale bez mrozu i maszyna nie da rady naśnieżyć.
To w Ozd jak mam jechać? Tak, jak na rysunku, a unikać tej szarej nitki wschodniej? Widzę trochę zygzaków, drogi nie znam, więc pewnie dużo nie zaoszczędzę i trzeba wyjechać przed świtem. Uśmiech
W Rožnavie już byłem, przed pożarem zamku. Poprad i Kieżmark też odwiedzałem, jechałem przez Lomnicę. Dróg płatnych nie ma chyba w pobliżu, oprócz autostrady koło Popradu?
P.S. Kieżmark piszę po polsku, bo tam jakaś afera była z miastami na Spiszu, nasz król je wziął w ajencję za 400 fur srebra, dług do dziś nie spłacony... Uśmiech
Eplus - w Ózd jedziesz po głównej (krajowa nr.25).
Jechałbym tylko i wyłącznie po głównej drodze nr.25, dopiero w Egerze w prawo, kierunek Egerszalók >>> TUTAJ   
Flaga węgierska  Jutro pierwszy dzień długiego łykendu świątecznego. W tym okresie należy liczyć się ze skróconym dniem pracy wielu stacji benzynowych, te mniejszye w małych miejscowościach i przy drogach gminnych mogą być zamknięte. 
Będzie niewielka podwyżka cen paliw od 25 grudnia  !  podrożeją: benzyna +3 Fl/l , olej napędowy +5 Ft/l.
Ja z kolei po kilku latach jazdy przez Ozd i Szarvasko (kręta droga i kiepska nawierzchnia) preferuję trasę przez Miszkolc. W Banreve w lewo droga 26 do Miszkolca i dalej droga  nr 3. Trochę dalej ale lepszy asfalt, długie proste.
(23-12-2019, 19:33)-piotr- napisał(a): [ -> ]Ja z kolei po kilku latach jazdy przez Ozd i Szarvasko (kręta droga i kiepska nawierzchnia) preferuję trasę przez Miszkolc.
W Banreve w lewo droga 26 do Miszkolca i dalej droga  nr 3. Trochę dalej ale lepszy asfalt, długie proste.

Słusznie. Według zebranych informacji droga nr 25 jest wąska, w wielu miejscach brak pobocza, jest rozjeżdżona, sporo na niej łat i pokazały się dziury. Pomimo że trasa podana przez -piotr'a- jest dłuższa, myślę że to lepsza opcja od wybranej trasy -eplus'a-
Patrzyłem na Google Street View i rzeczywiście krótsza droga jest dość przykra, ale nie przeraża. Ma 85km, naokoło jest coś 120, a czasy różnią się niewiele. Z tym, że GMaps wybiera autostradę i nie mogę przeciągnąć trasy na bezpłatną drogę. Przy prędkości 90/50 strata będzie znaczna. Dużo zależy też od pogody i widoczności.
Nie ma aż takiej tragedii na drodze nr 25, ważne by w tym miejscu,około 15km za Ózd

https://goo.gl/maps/tiQ2GRenny4oJnss6

nie dać się nawigacji ściągnąć w lewo na  Bekölce,tam faktycznie były spore wyboje chociaż,w tym roku i tak mniejsze niż wcześniej.