Forum Węgierskie

Pełna wersja: Hajdúszoboszló
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wyciągarka szybowcowa. Filmik na YT.
[Obrazek: e216bbecb04b63f5m.jpg]
Co do tych szybowców to zdążyłem zauważyć rok temu że czasami i samochód wykorzystują do startu.
Witam jedziemy do Hajduszoboszlo w początek sierpnia trasa na mapie mi pokazuje (jadę z Wrocławia )ze granice przekroczę w Muszynie dalej Bradejov -Presov-Kosice-Miskolc - Debrecen i cel chyba to optymalna trasa
Są tu całe strony o przejeździe Słowacji - jeśli nie zamierzasz jechać słynnym highwayem Preszów-Koszyce, ani też wjechać na niego przypadkiem, to można wybrać przejście SK-HU Satoraljaujhely, a do niego drogą nr 15 (w remoncie), albo Giraltovce, a dalej malownicze wioski i pola.
(03-07-2014, 8:58)jaculak napisał(a): [ -> ]Witam jedziemy do Hajduszoboszlo w początek sierpnia trasa na mapie mi pokazuje (jadę z Wrocławia )ze granice przekroczę w Muszynie dalej Bradejov -Presov-Kosice-Miskolc - Debrecen i cel chyba to optymalna trasa
Moja propozycja: Wrocław, Cieszyn, Čadca, Žilina, Martin, Turčianske Teplice, Zvolen, Lucenec, Rimavská Sobota, Putnok, Kazincbarcika, Miskolc, Hajdúszoboszló.
Ja wybrałem wariant z Bielska Białej przez Korbielów, Liptowski Mikulas, Bujakovo, Rimavska Sobota, Banreve, Ozd, Eger, Tiszafured i Hajduszoboszlo. Nie wiem czy dobra trasa, bo praktycznie cały czas w górach. Rok temu jechałem przez Bukowinę Tatrzańską na Poprad, dalej na południe przez bardzo malownicze góry do miejscowości Nizna Slana, Plesivec, Miszkolc, Debreczyn i Hajduszoboszlo. Ten pierwszy wariant to ze względu na Tatralandie Oczko
Jestem właśnie w Hajdu i na szybko polecam knajpkę Patko Fogado na Lovas utca 12 - przemiły właściciel, mówi po polsku, menu też macie po polsku i najważniejsze - jedzonko jest przepyszne, tanie i dużżżżooo. Za 3 osoby dorosłe + dziecko zapłaciliśmy 5 tys. a każdy obżarty niesamowicie.

Remont nie został zakończony, tzn. to rozszerzenie dla nieco starszych dzieci, nie wiem jak w aquaparku bo wybieram się tam jutro
Myszoo jeśli możesz wstawiaj relacje co warto zobaczyć, gdzie warto zjeść, gdzie fajnie przenocować, jak jest na basenach. i jak to wszystko mniej więcej cenowo.
Wybieram się do hajduszo na początku sierpnia, by odwiedzić co się tam zmieniło przez 10 lat.
Pozdrawiam,
Dziękuję za podpowiedzi te trasę co napisałem to ona wyskakuje mi na kilku navi jako optymalna jest w miarę prosta ,to co pisał kolega Eplus ma rozumieć ze sa remonty ,chcę jechać głównymi drogami najlepiej autostrada lub szybkiego ruchu