Forum Węgierskie

Pełna wersja: Eger
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Ja jedziem do [color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Mezőkövesd. Tam są fajne baseny termalne kryte. W czasie opadów deszczu tam się siedziało. Odleglos to 20_25 km od Egeru na południe. W tym miasteczku jest stara dzielnica chłopskich domów do zwiedzenia. [/color]
Mezokovesd jest fajny ale jak jeździłem tam w latach 2013-2015 ,pod dachem był tylko basen pływacki i jakieś małe termy z brodzikiem dziecięcym,niemniej dwa lub trzy lata temu trwała tam rozbudowa więc aktualnie pewnie jest więcej.
Jeśli chodzi o Egerszalok na mnie zrobił wtedy ogromne wrażenie -to wręcz luksusowy obiekt związany z luksusowym hotelem -pięknie położony na zewnątrz białe skały ale tani nie jest.
Podobnie Demjen też wspanaile położony -na kaskadowym wzgórzu w ostatnich latach też ponoć mocno rozbudowany bo kiedyś był kryty tylko w bardzo niewielkim stopniu.
Dodam jeszcze że jeśli lubicie malownicze górskie drogi to warto pojechać do Miskolca przez góry Bukowe-jedzie się dłużej ok.godziny bo trasa bardzo kręta ,ale okolice przepiękne-w połowie trasy zjeżdżałem do jakiejś wsi gdzie była super restauracja myśliwska.Bardzo miło wspominam te okolice.Na początku trasy jest też cudowne jezioro i stacją kolejki wąskotorowej.
Pozdrowienia ze słonecznego Egeru. Dziś wg prognoz miało lać... pogoda jest cudna, opalamy się na basenach  Eger. Nie ma tłumów. Generalnie to większość naszych rodaków Uśmiech
(02-08-2020, 8:49)Cz@rek napisał(a): [ -> ]Czy możesz wrzucić trasę do miskolc przez Góry bukowe?

Mezokovesd jest fajny ale jak jeździłem tam w latach 2013-2015 ,pod dachem był tylko basen pływacki i jakieś małe termy z brodzikiem dziecięcym,niemniej dwa lub trzy lata temu trwała tam rozbudowa więc aktualnie pewnie jest więcej.
Jeśli chodzi o Egerszalok na mnie zrobił wtedy ogromne wrażenie -to wręcz luksusowy obiekt związany z luksusowym hotelem -pięknie położony na zewnątrz białe skały ale tani nie jest.
Podobnie Demjen też wspanaile położony -na kaskadowym wzgórzu w ostatnich latach też ponoć mocno rozbudowany bo kiedyś był kryty tylko w bardzo niewielkim stopniu.
Dodam jeszcze że jeśli lubicie malownicze górskie drogi to warto pojechać do Miskolca przez góry Bukowe-jedzie się dłużej ok.godziny bo trasa bardzo kręta ,ale okolice przepiękne-w połowie trasy zjeżdżałem do jakiejś wsi gdzie była super restauracja myśliwska.Bardzo miło wspominam te okolice.Na początku trasy jest też cudowne jezioro i stacją kolejki wąskotorowej.
Najłatwiej wyznaczyć w google map:
https://www.google.pl/maps/dir/Miskolc,+...025348!5i1

A kilka kilometrów za Egerem przy tej trasie jest piękne jeziorko u podnóża gór-świetne miejsce na piknik czy spacer.
https://www.google.pl/maps/@47.9820913,2...240!8i5120
(04-08-2020, 14:12)jolciaa171 napisał(a): [ -> ]Pozdrowienia ze słonecznego Egeru. Dziś wg prognoz miało lać... pogoda jest cudna, opalamy się na basenach  Eger. Nie ma tłumów. Generalnie to większość naszych rodaków Uśmiech
Potwierdzam. Na basenach, w porównaniu z poprzednimu latami własciwie pusto. Zdjęcie zrobione kwadrans przed 11. Pusty plac obok platanu i stos  leżaków. Do 17 niewiele się zmieniło. 
[Obrazek: 4026786f33e27bbemed.jpg]
Musze przyznać że Eger jest piękny ? jestwm pod wrażeniemUśmiech zaluje ze tyle razy jeździłam do Hajduszoboszlo A nie tu. Na pewno tu wrócimy. Tymczasem mam nadzieje ze nasz wrześniowy wypad do siofok wypali Uśmiech
(04-08-2020, 22:11)jolciaa171 napisał(a): [ -> ]Musze przyznać że Eger jest piękny ? jestwm pod wrażeniemUśmiech zaluje ze tyle razy jeździłam do Hajduszoboszlo A nie tu. Na pewno tu wrócimy. Tymczasem mam nadzieje ze nasz wrześniowy wypad do siofok wypali Uśmiech

Jeśli chcecie zjeść dobrą rybkę i wspaniałą halaszle (jak dla mnie najlepsza jaką jadłem na Węgrzech) to polecam smażalnię Keszegsuto..
Nie jest w centrum, ale "wygooglujcie" sobie to bez problemu traficie. Mają też swoją stronę, oraz kilka punktów w innych miastach (z tego co pamiętam to w Miszkolcu też), aleja byłem tylko w tej egerskiej.
pozdrawiam
Orientuje się ktoś czy w niedziele parkowanie w Egerze jest płatne?
Chodzi mi o miejsce w pobliżu term i starówki.

W niedziele rano (6, 7 godzina) jest tam coś otwarte oprócz ulic? Oczko
Google (parkolo fizeto Eger)= https://www.evatzrt.hu/parkolo-uzemeltet...i-ovezetek

Ja tak zrozumiałem, że w okolicy basenów płatne jest od maja do września w każdy dzień 8-18.
Poza tym okresem w soboty krócej, w niedziele darmowo.
Pozostałe ulice wnioskuję, że również w sobotę krócej, w niedzielę bezpłatnie cały rok.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46