Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Formatowanie Węgrów. Tak działa prorosyjska propaganda pod kontrolą Orbána. 
https://wiadomosci.wp.pl/formatowanie-we...520359488a
Uprchlická vlna z Ukrajiny: My máme klid, hlásí na maďarské hranici.
 Fala uchodźców z Ukrainy: My mamy spokój, mówią na węgierskiej granicy. Ciekawe komentarze Czechów pod artykułem.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahra...ici-191664
Syn Beaty Tadli opisał, co dzieje się na granicy Ukrainy i Węgier. "Nie ma po ich stronie żadnej pomocy".
https://plejada.pl/newsy/jan-kietlinski-..._popularne

Podaję różne źródła doniesień medialnych, wnioski każdy wyciągnie dla siebie.
Informacje o uchodźcach z Ukrainy na Węgrzech ... np.: google:
> Ukrainische Flüchtlinge in Ungarn
> Ukrainian refugees in Hungary
> Réfugiés ukrainiens en Hongrie

PS. Przejścia graniczne Ukraina-Węgry, aktualny czas oczekiwania na granicy w dniu dzisiejszym:
Wszystkie przejścia graniczne są otwarte non-stop.
1. Barabás - Косонь : czas oczekiwanie w obie strony ok. 15 minut
2. Beregsurány - Астей : czas oczekiwania na wyjazd z Węgier 15 minut / na wjazd 45 minut
3. Lónya - Дзвінкове : czas oczekiwanie w obie strony ok. 15 minut
4. Tiszabecs - Вилок : czas oczekiwania na wyjazd z Węgier 15 minut / na wjazd 60 minut
5.  Záhony - Чоп : czas oczekiwania na wyjazd z Węgier 15 minut / na wjazd 60 minut

Węgry - Ukraina : aktualne informacje o podróży koleją.
Obecnie między Ukrainą a Węgrami kursują wszystkie składy według rozkładu jazdy.
Uruchomiono też dodatkowo 6 składów jeżdżających na trasie Záhony - Budapest-Nyugati.
Uchodźcy z Ukrainy, bez względu na obywatelstwo, mogą podróżować po Węgrzech z bezpłatnym biletem solidarnościowym na trasach obsługiwanych przez MÁV-START i GYSEV. Bezpłatny bilet solidarnościowy można otrzymać w kasie biletowej przed podróżą. Jeśli na dworcu nie ma czynnej kasy, taki bilet wystawi konduktor w pociągu. Bilet upoważnia do przejazdu tylko w klasie drugiej.
Jeżeli Węgrzy (a przynajmniej ich część) rzeczywiście uważa, że Ukraina jest sama sobie winna, bo podskakiwała Rosji, to znaczy że pluje na własnych powstańców z 1956 roku - bo oni też podskakiwali i dostali po łbie... Powinni w szybkim tempie usuwać pomniki im poświęcone, bo to przecież wichrzyciele byli.

Wiem jedno - w te wakacje ograniczę swój pobyt u Madziarów do stanu najmniejszego od kilkunastu lat.
Majówka się zbliża, dawno nie byłem w Hajduszoboszlo
nawet narazie noclegi tanie i do wyboru i koloru ale podejście Orbana do napaści ruskich na Ukrainę jest nie do przyjęcia . Naszczeie wybory blisko może nie wszystko zmieni i nie trzeba będzie szukać innego kraju miejsca na wypoczynek.
^^^Ja też szukam innej miejscówki ,celuję w Bułgarię więc może z jeden nocleg wskoczy ale jestem zniesmaczony tym co tam się wyprawia. Węgierska telewizja nie ma żadnych korespondentów w Ukrainie ,nie łączy się z nikim z Ukrainy a w mediach unika się obrazu zniszczeń obiektów cywilnych...A wybory już na początku kwietnia i sondaże nie wskazują na zmiany w polityce węgierskiej Smutek
Fidesz prawdopodobnie wygra wybory Ale czy będzie miał większość konstytucyjną żeby samodzielnie rządzić to już nie takie pewnie więc może coś się zmienić u bratankow.
Większość konstytucyjna to nie to samo co większość do rządzenia... Orban konstytucji zmieniać nie musi, bo wszystko, co chciał, już dawno zmienił - wystarczy mu lekka przewaga, aby przez kolejne kilka lać kraść i kręcić. Bo do następnych wyborów blok opozycyjny może się rozpaść.