Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Flaga węgierska  Koronawirus, dane do dnia 22. maja ...
Zdiagnozowano zakażonych wirusem - 3678 (w tym: aktywnie chorych 1615, wyzdrowiało 1587, zmarło 476)

Najwięcej zachorowań odnotowano w:
- Budapeszcie 1754
- woj. Pest 510
- woj. Fejér 365
- woj. Zala 243

- woj. Csongrád 114
Objętych kwarantanną jest 11668 osób, wykonano 155801 testów.
(22-05-2020, 8:18)Sztasek napisał(a): [ -> ]Flaga węgierska  Koronawirus, dane do dnia 22. maja ...
Zdiagnozowano zakażonych wirusem - 3678 (w tym: aktywnie chorych 1615, wyzdrowiało 1587, zmarło 476)(...)

Podaję linki do dwóch stron o koronawirusie:

1. https://atlo.team/koronamonitor/  - bogate opracowanie grupy "zapaleńców"
2. https://koronavirus.gov.hu/  - strona rządowa
Nawet w tych smutnych okolicznościach ze strony rządowej widać, że Budapeszt to metropolia, a reszta kraju, przynajmniej w obecnych granicach to prowincja. Uśmiech
(24-05-2020, 10:04)eplus napisał(a): [ -> ]Nawet w tych smutnych okolicznościach ze strony rządowej widać, że Budapeszt to metropolia, a reszta kraju, przynajmniej w obecnych granicach to prowincja. Uśmiech

Od czasów mojego pierwszego kontaktu z Węgrami podział na Budapeszt i vidék (prowincja) występował zawsze i raczej nie powodował problemów w społeczeństwie. Należy jednak wziąć pod uwagę dużą różnicę ilości mieszkańców. W dziesięciu największych miastach Węgier żyje w sumie około 72,2 % mieszkańców Budapesztu. Jeśli idzie o powierzchnię miast to tutaj różnice są znacznie mniejsze. Obszar Budapesztu wynosi 525,09 km2 a drugiego pod względem ludności Debreczyna (201432 mieszkańców) 461,66 km2.
Witam. Czy ktoś wie jak dokładnie wygląda sytuacja z wyjazdem na wakacje czyli otwarcie granic i przyjmowanie turystów ??
Rezerwacje mamy jak zawsze na koniec czerwca i zastanawiamy się czy jest wogole szansa pojechać nad Balaton do siofok.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
(24-05-2020, 19:01)ilcia-16 napisał(a): [ -> ]...Czy ktoś wie jak dokładnie wygląda sytuacja z wyjazdem na wakacje czyli otwarcie granic i przyjmowanie turystów ??
Rezerwacje mamy jak zawsze na koniec czerwca i zastanawiamy się czy jest wogole szansa pojechać nad Balaton do Siófok.

Otwarto granice Serbii... Obywatele Słowacji moga wjechać i przebywać na terenie Węgier 24 godzin na zasadach określonych umową zawartą kilka dni temu.
Dla turystów granice Węgier nadal pozostaja zamknięte. Są przesłanki o otwarciu granic Węgier w połowie czerwca, ale to info niepotwierdzone.
Dostęp do Balatonu jest wolny, można się kąpać, wędkować, spacerować... >>> https://www.idokep.hu/webkamera/tag/balaton

PS. Może p.Kasia (Helka Travel) wie coś więcej ... ?
(24-05-2020, 20:33)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(24-05-2020, 19:01)ilcia-16 napisał(a): [ -> ]...Czy ktoś wie jak dokładnie wygląda sytuacja z wyjazdem na wakacje czyli otwarcie granic i przyjmowanie turystów ??
Rezerwacje mamy jak zawsze na koniec czerwca i zastanawiamy się czy jest wogole szansa pojechać nad Balaton do Siófok.

Otwarto granice Serbii... Obywatele Słowacji moga wjechać i przebywać na terenie Węgier 24 godzin na zasadach określonych umową zawartą kilka dni temu.
Dla turystów granice Węgier nadal pozostaja zamknięte. Są przesłanki o otwarciu granic Węgier w połowie czerwca, ale to info niepotwierdzone.
Dostęp do Balatonu jest wolny, można się kąpać, wędkować, spacerować... >>> https://www.idokep.hu/webkamera/tag/balaton

PS. Może p.Kasia (Helka Travel) wie coś więcej ... ?



Niestety problem w tym że nie mogę czekać do ostatniej chwili mam tydzień na podjęcie decyzji czy rezygnuje. Jeśli tego nie zrobię a nie pojadę bo granice nie będą otwarte to zapłacę za całość pobytu.
(24-05-2020, 21:09)ilcia-16 napisał(a): [ -> ]
(24-05-2020, 20:33)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(24-05-2020, 19:01)ilcia-16 napisał(a): [ -> ]...Czy ktoś wie jak dokładnie wygląda sytuacja z wyjazdem na wakacje czyli otwarcie granic i przyjmowanie turystów ??
Rezerwacje mamy jak zawsze na koniec czerwca i zastanawiamy się czy jest wogole szansa pojechać nad Balaton do Siófok.

Otwarto granice Serbii... Obywatele Słowacji moga wjechać i przebywać na terenie Węgier 24 godzin na zasadach określonych umową zawartą kilka dni temu.
Dla turystów granice Węgier nadal pozostaja zamknięte. Są przesłanki o otwarciu granic Węgier w połowie czerwca, ale to info niepotwierdzone.
Dostęp do Balatonu jest wolny, można się kąpać, wędkować, spacerować... >>> https://www.idokep.hu/webkamera/tag/balaton

PS. Może p.Kasia (Helka Travel) wie coś więcej ... ?



Niestety problem w tym że nie mogę czekać do ostatniej chwili mam tydzień na podjęcie decyzji czy rezygnuje. Jeśli tego nie zrobię a nie pojadę bo granice nie będą otwarte to zapłacę za całość pobytu.
Na Twoje pytanie nikt chyba nie zna odpowiedzi  Smutek
(24-05-2020, 21:09)ilcia-16 napisał(a): [ -> ]Niestety problem w tym że nie mogę czekać do ostatniej chwili mam tydzień na podjęcie decyzji czy rezygnuje. Jeśli tego nie zrobię a nie pojadę bo granice nie będą otwarte to zapłacę za całość pobytu.

Masz do wyboru trzy możliwości; Oczko
1. czekasz aż Morawiecki w Polsce, Orban na Węgrzech, i odpowiednie władze Czech lub na Słowacji otworzą granicę na wakacje, co jest planowane, ale nie wiadomo kiedy.
2. rezygnujesz z "automatu".
3. uzgadniasz z najemcą dodatkowe warunki dotyczące opłat, wynikających z niemożliwości wyjazdu niezależnych od Ciebie.
Też mam ten problem. Zarezerwowana jeszcze na początku roku miejscówka na Chorwacji od 25 czerwca. Ale nie odwołuję. Odwołałem rezerwacje po drodze. Mieliśmy jechać przez Węgry, Serbię i BiH. Z Adriatyku nie rezygnujemy ale jeszcze nie wiem jaką drogą tam dotrzemy. Wierzę, że jakaś się znajdzie - przecież Chorwaci czekają na nasze pieniądze  Uśmiech . Podobnych nam ludzi jest więcej. Kto nie ryzykuje, to siedzi w domu  Oczko .