Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wczoraj ruszyło ... Węgry Formula-1. W zwiazku z tym należy spodziewać się większego natężenia ruchu na drogach dojazdowych do Hungaroring - Mogyoród ... !
07. sierpnia, imieniny obchodzi Ibolya ... pani asystentka Oczko w gabinecie dentystycznym.
Ma być słonecznie i gorąco, temperatury 32 - 37 °C, miejscami przelotne burze z gradobiciem.

Srednie kursy walut - Ft
EUR - 310,45
USD - 285,16
CHF - 289,77
GBP - 445,16
PLN - 74,28

10-17 sierpnia, Budapeszt, "Sziget Fesztivál" - WIĘCEJ TUTAJ_PL ... w związku z tym od dziś w III.dzielnicy (Óbuda) nastąpią zmiany i ograniczenia w ruchu ulicznym ... będą kłopoty z parkowaniem.
Dobrze Euro stoi jak liczę to chyba po 4,14zł :-)
(07-08-2015, 10:27)maj0nez napisał(a): [ -> ]Dobrze Euro stoi jak liczę to chyba po 4,14zł :-)

Kursy średnie NBP z dnia 2015-08-06
1 EUR - 4,1798
1 USD - 3,8385
1 CHF - 3,9033
1 GBP - 5,992
100 HUF - 1,3463
Na ulicach Egeru wspólną służbę pełnią węgierscy i polscy policjanci... od 9. do 22. sierpnia. To zgodne z umową zawartą i podpisaną przez komendantów policji województwa Małopolskiego i okręgu Heves.

Wspólny patrol w Egerze ... w upalne dni trudno im będzie w ciemno-granitowym uniformie Zarumieniony .
(20-07-2015, 13:51)Komarek napisał(a): [ -> ]
(20-07-2015, 10:38)Sztasek napisał(a): [ -> ]... ten kawałek "muru" to zaledwie 175 metrów ...

Brakuje tylko izolatorów i prądu.
Przypomniała mi się granica w Drasenhofen w latach osiemdziesiątych i celników czeskich i austriackich i ich ulubione zajęcie polegające na poniżaniu polskich kierowców.

Zobacz sobie więc jak DZIŚ wygląda granica USA-Meksyk Oczko No albo granica Grecja-Turcja.
pzdr.
(17-06-2015, 22:46)TBela napisał(a): [ -> ]
(17-06-2015, 14:25)Ribizli napisał(a): [ -> ]Węgry nie będą dłużej czekały na rozwiązania UE. Węgierski rząd zadecydował o zamknięciu granicy z Serbią. Ma powstać 175 km długi i 4 metry wysoki płot (węg. kerítés) aby ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów.

A mi przyszło na myśl, że Węgrzy w końcu pogodzili się z obecnymi granicami, czyli opuściła ich trauma Trianon. Inaczej ten mur musieliby zacząć budować pod Nándorfehérvárem. Wow! To jednocześnie znaczy, że z czystym sumieniem mogę już pojechać pozwiedzać zamczysko w Nedec, tzn. Niedzicy :-)

Traumy to może nie mają, ale pamiętać, pamiętają.
Np. w ubiegłym roku w Egerze postawili zwracający uwagę monument poświęcony ziemią utraconym Oczko
Poza tym na straganach mnóstwo pamiątek z symboliczną mapką Węgier sprzed Trianon, na ulicach widać Węgrów w koszulkach, z tymże symbolem.
Kontrastuje to z Polską, nie spotkałem nigdy kogoś w koszulce z Polską z Wilnem i Lwowem...
pzdr.
(25-08-2015, 14:06)ember napisał(a): [ -> ]- ale pamiętać, pamiętają...

Trochę wybiórczo pamiętają Oczko o arbitrażach już nie pamiętają.
Ciezka noc w Röszke. Jak mozecie to omijajcie SRB w podrozach.
Omijajcie też przejście graniczne Hegyeshalom-Nickelsdorf na M1 i nie bierzcie autostopowiczów !