Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podobno przywrócono kontrole na granicy hu/sk. Macie jakieś doświadczenia? A jaksk/pl? Czy takie kontrole oznaczają, że kiedy straż graniczna będzie mnie legitymować, to w tym czasie imigrancka rodzina może się zainstalować na dachu mojego samochodu albo wytłuc okno i wejść do środka?

Miałam plan w drodze powrotnej do Polski odwiedzić jeszcze po drodze Holloko (z noclegiem raczej kempingowym). Jak wygląda sytuacja w północno-zachodnich Węgrzech?

Zwiedzalibyście coś jeszcze na moim miejscu, czy już raczej prosto do domu, raczej szybciej?
(14-09-2015, 18:05)Hann89 napisał(a): [ -> ]Podobno przywrócono kontrole na granicy hu/sk ... sk/pl?

Na obu granicach osobówki przechodzą natychmiast. Busy i gabaryty mają kontrolę i to losowo..
BTW imigranci nie pchają się do SK i PL. Na razie Oczko
Noo... sytuacja zmienia się z dnia na dzień. A ja jadę w piątek. Póki co - dzięki za info Uśmiech
ale przywrócono tylko kontrole czy wszystkie zasady sprzed Schengen, tzn. że granicę mozna przekraczać tylko w dawnych przejściach granicznych a nie wszędzie? Nigdzie nie piszą o takich szczegółach, a jest to dość istotna sprawa w przypadku poruszania się na pograniczu, szlakach turystycznych, rowerowych itp. Już nie wspomnę o tym, że nie zawsze wiadomo, gdzie funkcjonowały kiedyś oficjalne przejścia np. węgiersko-słowackie...

Co do sk/pl to jechałem wczoraj (w sensie w poniedziałek) przez Barwinek - Słowaków zero, stała polska SG i kontrolowała wybrane Tiry... z kolei na przejściu w Muszynie nikogo.
(15-09-2015, 0:28)Pudelek napisał(a): [ -> ]ale przywrócono tylko kontrole czy wszystkie zasady sprzed Schengen...

Nikt tego nie wie, nawet sami Slowacy. Generalnie sprawdzaja wszystko poza osobowkami. No chyba ze widza starego parcha na rumunskich numerach.
Kontrole sa na przejsciach drogowych slk/hu, ale np w Komarom bez przeszkod.
Granica srb/hu to inna bajka.
wyczytałem w necie, że migranci postanowili ominąć zamknięte przejścia SRB-HU przez Chorwację.
Ktoś coś wie o zamknięciach na granicy HR-HU?
Będę w ten wekend wracał z MNE i planowałem przez Osijek - Mohacs, a to pierwsze przejście HR-HU licząc od Serbii...Oczko
(16-09-2015, 7:15)Slavekk napisał(a): [ -> ]Ktoś coś wie o zamknięciach na granicy HR-HU?

To kraje unijne i ma byc zwiekszona kontrola.
Granice nie beda zamkniete tak przynajmniej mam komunikat w radia wegierskiego.
(16-09-2015, 8:45)Komarek napisał(a): [ -> ]
(16-09-2015, 7:15)Slavekk napisał(a): [ -> ]Ktoś coś wie o zamknięciach na granicy HR-HU?

To kraje unijne i ma byc zwiekszona kontrola.
Granice nie beda zamkniete tak przynajmniej mam komunikat w radia wegierskiego.

Dzięki, przetestuję.Oczko
BTW - kiedy 5.IX jechałem Bratysława-Budapeszt, to autostrada M1 w przeciwnym kierunku była zablokowana na kilkunastu kilometrach. Po prostu "zwiększone kontrole" na przejściu H-A zrobiły taki korek, że jego ogon zablokował dojazd do przejścia H-SK.
Teraz pojadę przez Komarno Oczko
Komarom OK.
A Magyarországi Kopt Ortodox Egyház vezetője szerint a migránsok nem menekültek, céljuk az iszlám terjesztése Európában, ahova a gazdag arab országok küldik őket.
!
Według lidera Węgierskiego Koptyjskiego Kościóła Prawosławnego, migranci nie są uchodźcami, ich celem jest rozpowszechnianie islamu w Europie, tam dokąd bogate kraje arabskie ich posyłają.