Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(06-03-2022, 16:10)eplus napisał(a): [ -> ]Rozmowa z Panią Ambasador:
https://wpolityce.pl/polityka/588495-weg...03Y4M7iDU0

Szkoda tego czytać. Co ma powiedzieć aparatczyk z orszaku Orbána?

Znawcą węgierskiego polecam Klub Rádió, jedyne znane mi medium niezależne. Niestety jak wiadomo utracili możliwość nadawana w publicznym eterze i musieli przejść do internetu. Mają wielu słuchaczy i nie boją się mówić prawdy o korupcji i złodziejstwie w otoczeniu dyktatora Orbána.

Dla Orbána utrzymanie dobrych kontaktów z Putinem jest ważniejsze od wolności Ukraińców, od powstrzymania dyktatora przed zabijaniem bezbronnych dzieci i kobiet!
Bo wolność Ukraińców nie spowoduje obniżenia kosztów ogólnych gospodarstw węgierskich (tzw. rezsi költség), nie zapewni Węgrom taniego gazu i budowy elektrowni atomowej Paks II. A to są kluczowe obietnice Fideszu na następne lata rządzenia.
orban zablokowal transport broni/amunicji dla ukr przez teren wegier, zezwala tylko dla krajow nato

nieprawda ze nie ma prywatnej pomocy dla ludzi na granicy z ukr
od soboty zrobilismy 4 transporty zywnosci i higieny z veszprem, wszystko ze zbiorek prywatnych
podobne dostawy ida z győr i budy
skala niewielka w porownaniu z polska ale myslalem ze bedzie jeszcze gorzej

tapatalk
brak polskich liter
Uważam, że wszyscy powinniśmy zrezygnować z wyjazdu na Węgry do czasu odsunięcia Orbana od władzy. Należy poinformować o tym gospodarzy żeby wiedzieli dlaczego tak robimy. Ja i moi znajomi już tak zrobiliśmy. Mam nadzieję, że wieść się rozniesie. Orban staje po stronie najeźdźcy tak jak było w czasie II WWŚ.
Nie będę wnikał w zaszłości historyczne, bo te są różne, ale nie czułbym się dobrze zostawiając na Węgrzech w tej sytuacji nawet me marne grosze. O ile gdzieś pojadę w tamtym kierunku, to odświeżę sobie przy okazji sieć dróg bezpłatnych.
(06-03-2022, 22:37)Cz@rek napisał(a): [ -> ]^^^Ja też szukam innej miejscówki ,celuję w Bułgarię więc może z jeden nocleg wskoczy ale jestem zniesmaczony tym co tam się wyprawia. Węgierska telewizja nie ma żadnych korespondentów w Ukrainie ,nie łączy się z nikim z Ukrainy a w mediach unika się obrazu zniszczeń obiektów cywilnych...A wybory już na początku kwietnia i sondaże nie wskazują na zmiany w polityce węgierskiej Smutek
Ja myślę nad Rumunią A dokładnie trochę pojeździć
interesuje mnie przejechanie  Transfogaraskiej
jeszcze nie było mi dane pokonać. 
Prawdopodobnie bieg wypadków uwolni wielu z nas od politycznych wyborów w te wakacje. Będziemy mogli pojechać na działkę albo zostać w domu. Ze względu na ceny paliw.
Mam rezerwacje w Egerze początkiem czerwca i zobaczę po wyborach jak postąpić z tą rezerwacją .Najlepiej jak bym wiedział jak zagłosuje gospodyni na kwaterze .
(08-03-2022, 9:01)chrism napisał(a): [ -> ]Uważam, że wszyscy powinniśmy zrezygnować z wyjazdu na Węgry do czasu odsunięcia Orbana od władzy


Mysle, ze jeszcze dlugo poczekasz na nastepce Victora

Dla tubylca (jakim w sumie jestem) hasla o bojkocie czy izolacji Wegier wygladaja dosc abstrakcyjnie


tapatalk
brak polskich liter
Szabolcs Panyi, dziennikarz śledczy portalu Direkt36 : Na przykład moi koledzy odkryli, że Węgry potajemnie wydały synowi i rodzinie rosyjskiego szefa SWR (Służba Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej - red.) Siergiejowi Naryszkinowi złote wizy w zamian za setki tysięcy euro.
Najpierw sam Orbán pierwszy raz spotkał się z Putinem pod koniec 2009 roku. Potem jego oligarchowie udali się do Moskwy na tajne rozmowy z FSB. Moim kolegom, którzy opisywali to spotkanie, powiedziano, że jest to wizyta wprowadzająca, podczas której FSB zaoferowała swoje usługi i pomoc w sprawach biznesowych. Chodziło o to, żeby polityczny półświatek rosyjski i polityczny półświatek węgierski nawiązały ze sobą kontakt w perspektywie przyszłych umów biznesowych
(09-03-2022, 16:04)ex-komar napisał(a): [ -> ]Mysle, ze jeszcze dlugo poczekasz na nastepce Victora

Albo Viktora?