Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(Magyar Közlöny 2020. évi 136. szám) ... Od jutra, 7 czerwca 2020 r. od godziny 8.oo, na terytorium Węgier mogą swobodnie wjachać obywatele następujących państw: Austrii, Czech, Niemiec, Słowacji.
dzisiaj koncza sie obchody 100-lecia traktatu w trianon (4 czerwca 1920), na pewno 20 sierpnia bedzie jeszcze ten fakt przypomniany
nasz wodz mial kilka bojowych przemowien i tradycyjnie poobrazal sasiadow, ktorzy chyba za bardzo sie nie przejeli
przypomnial wszystkie krzywdy wynikajace z traktatu ale zapomnial o arbitrazach i wspolpracy z panstwami osi
wlasciwie jak co rok - troche historii plus ostry nacjonalizm

tapatalk
brak polskich liter
Polityk mówi to, co wyborcy chcą usłyszeć.
A tu nowa ankieta na Węgrzech. Pytania w skrócie: Czy chcesz być bogaty i zdrowy, czy biedny i chory. Czy jesteś za udziałem zachodnich banków w kosztach zwalczania epidemii, czy chcesz popierać węgierską produkcję, czy chcesz nadal blokować plan imigracyjny dziadzia Sorosa. https://www.tysol.pl/a49220-Na-Wegrzech-...PjDh_o2KwY
(08-06-2020, 22:59)eplus napisał(a): [ -> ]A tu nowa ankieta na Węgrzech.
...czy chcesz nadal blokować plan imigracyjny dziadzia Sorosa. https://www.tysol.pl/a49220-Na-Wegrzech-...PjDh_o2KwY
Cytat z tysol_pl: "I wreszcie rząd pyta, czy nadal powinien występować przeciw imigracji i czy należy odrzucić „plan Goerge’a Sorosa, który na nieprzewidywalnie długi czas zadłużyłby naszą ojczyznę”. To ostatnie pytanie dotyczy propozycji amerykańskiego finansisty, by wypuścić w celu sfinansowania walki z koronawirusem obligacje wieczyste, czyli takie, gdzie kapitał nie podlega spłacie, a należne są tylko roczne odsetki."
Flaga węgierska  Nemet mond a magyar kormány a jövőnk eladósítására.
A külgazdasági és külügyminiszter felhívta a figyelmet arra: már a spekulánsok is „mozgolódnak”, hiszen Soros György ötlete alapján örökkötvényeket bocsátanának ki, amelynek örökre fizetni kellene a kamatait. Szijjártó egyértelművé tette: a kormány soha nem fog belemenni a következő nemzedékek eladósításába.
Flaga polska  Rząd węgierski mówi „nie” wobec zadłużenia naszej przyszłości.
Minister spraw zagranicznych i handlu zwrócił uwagę na fakt, że spekulanci już się „ruszają”, ponieważ opierając się na pomyśle Sorosa, wypuszczenie obligacji wieczystych wymusza, aby odsetki były spłacanie na zawsze. Szijjártó jednoznacznie wyjaśnił, że rząd nigdy nie wyrazi zgody, aby zadłużyć przyszłe pokolenia.
!
Obligacja wieczysta, niepodlegająca wykupowi=wypłacanie odsetek posiadaczowi obligacji przez czas nieokreślony, czyli do końca ich istnienia. ... Holenderski rząd wodny de Stichtse Rijnlanden wyemitował wieczystą obligację wodną w 1648 r. w celu naprawy pirsu na rzece Lek. Od ponad 370 lat nadal płacone są odsetki od tej obligacji.
Nie wiem czy to dobry temat ale spróbuje tu, jak coś to proszę o przeniesienie. Intuicja mi mówi że na jakieś kolejne wczasy(nie w PL), będziemy czekać rok. Wygląda na to że ten wirus będzie sobie z nami żył, póki nie znajdą lekarstwa/szczepionki, może nas też załatwić. Ja już wczasy miałem, w 'idealnym' momencie, czyli cały Marzec w Hiszpanii Szeroki uśmiech.

Ustawiłem sobie 2 tyg. w Budapeszcie, na początku lipca - pomijając czy granice będą otwarte czy nie.  Faktycznie ten wirus praktycznie nie dotknął Węgier?. Ja wiem że to niestety kraj reżimowy ale to Rosjanie czy Chińczycy, mogą sobie statystyki w excelu robić, natomiat nie sądzę żeby Węgrzy za bardzo grzebali i fałszowali dane, bo by to po prostu wyszło.

Tak więc chyba jechać, jak wpuszcząOczko, ale jest tu kilku mieszkańców Budapesztu.Prosił bym o jakieś informacje, jak sytuacja wygląda  i ma wyglądać, bo wiadomo że może się to zmieniać.
(10-06-2020, 22:11)LK1 napisał(a): [ -> ]... Ustawiłem sobie 2 tyg. w Budapeszcie, na początku lipca - pomijając czy granice będą otwarte czy nie.  Faktycznie ten wirus praktycznie nie dotknął Węgier?. ... nie sądzę żeby Węgrzy za bardzo grzebali i fałszowali dane, bo by to po prostu wyszło.
Informacja o koronawirusie na Węgrzech >>> http://abouthungary.hu/
W Budapeszcie:
- 10 czerwca: aktywnie chorych z diagnozą koronawirusa 464.
- 11 czerwca: aktywnie chorych z diagnozą koronawirusa 445.
Czy wiadomo jak z otwieraniem granic Węgier? Czy rząd już zapowiedział jak to ma wyglądać, czy tak jak w Polsce czeka prawie do ostatnie momentu? Wiem, że węgierskie granice mogą przekraczać swobodnie obywatele kilku krajów ale chyba nie w każdym miejscu jak przed pandemią??

Cytat:Wygląda na to że ten wirus będzie sobie z nami żył, póki nie znajdą lekarstwa/szczepionki, może nas też załatwić.

Raczej tyko pierwsza część zdania jest prawidłowa. Szczepionkę wynajdą albo i nie, może być skuteczna albo i nie, podobnie jak z grypą. Wirus z nami zapewne już zostanie, jeśli nie na zawsze, to na całe lata. Trzeba z nim żyć i tyle, podobnie jak żyjemy z innymi.  Uśmiech
(11-06-2020, 9:35)Pudelek napisał(a): [ -> ]Czy wiadomo jak z otwieraniem granic Węgier? Czy rząd już zapowiedział jak to ma wyglądać, czy tak jak w Polsce czeka prawie do ostatnie momentu? Wiem, że węgierskie granice mogą przekraczać swobodnie obywatele kilku krajów ale chyba nie w każdym miejscu jak przed pandemią? ...
Flaga węgierska  W dniu dzisiejszym otwarte są i funkcjonują wszystkie przejścia graniczne na granicy ze Słowacją, Austrią, Słowenią i Serbią
Od jutra otwarte będę wszystkie przejścia graniczne na granicy z Chorwacją. Należy wiedzieć, że nie każdy obywatel może swobodnie i bez ograniczeń korzystać z tych przejść. >>> http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
Rozumiem. Ale czy są już jakieś plany powrotu do stanu sprzed epidemii albo chociaż otwarcia granic dla obywateli unijnych?

Czy pod pojęciem "wszystkie przejścia graniczne" masz na myśli rzeczywiście przejścia, które istniały przed 2007 rokiem, czy granicę mogą przekraczać w dowolnym miejscu?

W podanym tekście pisze, że z Serbią nie wszystkie przejścia, a tylko Tompa i Roszke.