Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To muszę wykombinować przejazd granicą HU/A Uśmiech
A masz tachograf w aucie? Oczko Oczko
(10-10-2015, 12:00)eplus napisał(a): [ -> ]A masz tachograf w aucie? Oczko Oczko

Nie o tachograf tu chodzi. Po prostu, jak odnotowują to w tachografie, to jest kontrola. A jak jest kontrola, to można poprosić o pieczątkę Uśmiech
W związku ze śmiercią byłego prezydenta Republiki Węgierskiej pojawia się sporo materiałów wspomnieniowych. jeden z nich pięć anegdot, któych jeszcze nie słyszałeś o Árpádzie Göncz'u.

Oto jedna z małych uroczystości z okazji 90 urodziny byłego prezydenta
I jeszcze jeden film z 90 urodzin byłego prezydenta.

Ze względu na prace konserwacyjne w dniach 17-18 października (sobota-niedziela) na trasie pomiędzy dworcami Budapest-Déli i Budapest-Kelenföld nastąpi przerwa w kursowaniu pociągów.
Pociągi będą odprawiane i przyjmowane na dworcu Budapest-Kelenföld.
Pociągi AGRAM InterCity, GÖCSEJ InterCity, HETÉS InterCity w tych dniach, odjeżdżać i przyjeżdżać będą na dworzec Budapest-Keleti.
Z racji że jestem tu nowy pragnę wszystkich powitać. Mam pytanie do osób mieszkających w Budapeszcie, czy dworzec główny kolejowy funkcjonuje normalnie. Chciałbym zabrać dziewczyną na sylwestra do Egeru w sumie 4 dniowa wycieczka. Z Egeru są ciekawe połączenia pociągiem ze stolicą, i myślałem o jednodniowej wizycie w Budapeszcie, ja już kiedyś byłem moja dziewczyna nie. Niestety nasuwa się obawa czy dworzec jest bezpieczny z racji na ilość imigrantów, niekoniecznie pozytywnie nastawionych.
Wszystkie dworce są bezpieczne i nie ma imigrantów.
Mieszkam w Budapeszcie od dwóch miesięcy i nawet jak byli imigranci to nigdy nie poczułam się zagrożona Uśmiech.
Mieszkam w BP kilka lat i jedyne miejsce w którym czuję się odrobinę zagrożony
to Kastély Söröző na Kispescie Szeroki uśmiech