Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Upadek Ukrainy to byłaby szansa to przyłączenie Zakarpacia, co się Orbanowi od dawna marzyło. Szans na rewindykacje terenów od Słowacji albo Rumunii nie ma, ale upadłego państwa - czemu nie?

Niestety, takich ruskich wrzodów trochę w Europie jest, choć pozytywnym skutkiem obecnej wojny może być zmiana takiej polityki. Niektórzy nagle nawrócą się na europejskość, inni odejdą w niebyt (dotyczy to zwłaszcza części prawej strony we Francji i Włoszech). Obecnie w w tej części Europy to Serbia znowu gra pierwsze skrzypce przyjaciela Putina i aż się zastanawiam co zrobić w wakacje, bo ten kraj i jego mieszkańców lubię, ale czy wypada tam pojechać i zostawić pieniądze?  Zmieszany
(28-02-2022, 14:03)Pudelek napisał(a): [ -> ]Upadek Ukrainy to byłaby szansa to przyłączenie Zakarpacia, co się Orbanowi od dawna marzyło. Szans na rewindykacje terenów od Słowacji albo Rumunii nie ma, ale upadłego państwa - czemu nie?

Niestety, takich ruskich wrzodów trochę w Europie jest, choć pozytywnym skutkiem obecnej wojny może być zmiana takiej polityki. Niektórzy nagle nawrócą się na europejskość, inni odejdą w niebyt (dotyczy to zwłaszcza części prawej strony we Francji i Włoszech). Obecnie w w tej części Europy to Serbia znowu gra pierwsze skrzypce przyjaciela Putina i aż się zastanawiam co zrobić w wakacje, bo ten kraj i jego mieszkańców lubię, ale czy wypada tam pojechać i zostawić pieniądze?  Zmieszany
Ja zastanawiam się czy jechać w wakacje na Węgry, jest tyle pięknych miejsc w których jeszcze nie byłem. Oczko
Może do lata skończy się wojna i zobaczę Lwów.
(28-02-2022, 11:04)Sztasek napisał(a): [ -> ]wzywając do jedności Europy przeciwko militarnemu „zagrożeniu” ze strony Rosji.


orban wlasnie oznajmil ze nie bedzie wspieral ukrainy sprzetem i wyposazeniem mimo apelu nato
tak wyglada jego wzywanie do jednosci europy przeciwko zagrozeniu ze strony rosji

tapatalk
brak polskich liter
(28-02-2022, 15:52)ex-komar napisał(a): [ -> ]
(28-02-2022, 11:04)Sztasek napisał(a): [ -> ]wzywając do jedności Europy przeciwko militarnemu „zagrożeniu” ze strony Rosji.


orban wlasnie oznajmil ze nie bedzie wspieral ukrainy sprzetem i wyposazeniem mimo apelu nato
tak wyglada jego wzywanie do jednosci europy przeciwko zagrozeniu ze strony rosji

tapatalk
brak polskich liter
https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...5,79cfc278
cytat :decyzję Węgier, które nie tylko nie potępiły ataku Rosji na Ukrainę, ale też zabroniły tranzytu  broni przez swoje terytorium dla broniącego się kraju. "Pan Orban i pan Szijjarto zasługują na coś więcej niż tylko medale od Putina" 
Historia pokazuje jak przywódcy Węgier dość niefortunnie wybierają drużynę z którą chcą coś ugrać  Zmieszany .
Nie sądzę by w gronie forumowiczów był ktoś kto pamięta wojnę z autopsji. Może niektórzy trochę mają orientację na podstawie wojny bałkańskiej - o ile się nią interesowali. Do dziś wiedza na temat tej wojny jest zależna od tego kto ją głosi. Ale wiadomo - przyczynił się podział społeczeństwa podżegany przez politykierów a mający umocowanie w różnicach religijnych i ekonomicznych. Dla formalności wspomnę o dążeniach do odbudowania wielkiej Serbii. Obecna wojna też ma podobne pierwiastki.
Ale co to oznacza dla zwykłego śmiertelnika znajdującego się na terenie konfliktu bez względu na jego poglądy. Oznacza walkę o przeżycie. Nie ma żadnego znaczenia modny strój, najnowszy smartfon czy wielkość telewizora w salonie. Nie wspomnę o pandemii, ochronie planety, emisji CO2 czy zapomnianej już dziurze ozonowej
Wojna nie jest dobra ale powinna uświadomić społeczeństwom, że są one nieustannie manipulowane.
Cieszę się, że nie muszę bronić swojego domu.

A propos, zauważyłem intrygującą ciekawostkę na którą jeszcze nie mam odpowiedzi. Rzeszów z lotniskiem Jasionka jest obecnie miejscem o szczególnym natężeniu ruchu lotniczego. Non stop coś huczy, albo na lotnisku, albo na niebie. Najczęściej są to samoloty z wyłączonymi transponderami (wiadomo) i nie widać ich na mapach lotów cywilnych (chyba że włączy transponder  Uśmiech ). I ciekawostka - na niebie nie można zauważyć żadnej smugi kondensacyjnej  Zdziwiony .
To zdjęcie zrobił mój kolega - F15 zawraca na ręcznym.

[Obrazek: bb737d086d430cd6.jpg]

A co do tego, że węgierski rząd absurdalnie trzyma się klamki upadającego satrapy - może zapytalibyśmy bratanków, czy przepuściliby broń do Polski, jak w 1920? My ją przekażemy dalej.
Tego F15 słychać prawie cały czas, szczególnie w nocy, i jakoś dziwnie wczuwam się w tego pilota. Jeśli tankuje w powietrzu, to musi latać parę godzin - czy mu się nie nudzi, czy nie marznie? Dźwięk jego silnika, a wcześniej lądujących w Jasionce transportowców podnoszą nas na duchu, nie jesteśmy sami. Dziś mijałem kolumnę wojskową, chyba zza oceanu, nie wyglądali na naszych. Jeśli pierwsze dwa dni były dla wszystkich szokiem, zwłaszcza wobec obecności rosyjskich czołgów na Białorusi, to na dziś myślę, że Ukraińcy pokazali światu, że potrafią się bić, a rosyjskie wojsko nie ma startu do sił NATO, skoro Kozacy roznoszą ich na butach.
Szacunek dla Ukraińców za bohaterską walkę o swój kraj, bo po aneksji Krymu w 2014 miałem wątpliwości czy będą się bić. Najważniejsze że Putin też tak myślał i się pomylił. U nas przez rosyjskiego trolla z Agro Unii Kaletę który pokazał paragon ze stacji z ceną litra benzyny za 10 zł i spowodował panikę wśród ludzi, plus problem z wypłatą gotówki, i pomimo różnych innych problemów wierzę że walczylibyśmy o Polskę równie dzielnie gdyby zaszła taka potrzeba.


To zdjęcie zrobił mój kolega - F15 zawraca na ręcznym.

[Obrazek: bb737d086d430cd6.jpg]

A co do tego, że węgierski rząd absurdalnie trzyma się klamki upadającego satrapy - może zapytalibyśmy bratanków, czy przepuściliby broń do Polski, jak w 1920? My ją przekażemy dalej.
Tego F15 słychać prawie cały czas, szczególnie w nocy, i jakoś dziwnie wczuwam się w tego pilota. Jeśli tankuje w powietrzu, to musi latać parę godzin - czy mu się nie nudzi, czy nie marznie? Dźwięk jego silnika, a wcześniej lądujących w Jasionce transportowców podnoszą nas na duchu, nie jesteśmy sami. Dziś mijałem kolumnę wojskową, chyba zza oceanu, nie wyglądali na naszych. Jeśli pierwsze dwa dni były dla wszystkich szokiem, zwłaszcza wobec obecności rosyjskich czołgów na Białorusi, to na dziś myślę, że Ukraińcy pokazali światu, że potrafią się bić, a rosyjskie wojsko nie ma startu do sił NATO, skoro Kozacy roznoszą ich na butach.
Czytaliście wieść ze strony rossija 24? Tam jest prawdziwy zamordyzm.
(28-02-2022, 15:27)mariusz napisał(a): [ -> ]
(28-02-2022, 14:03)Pudelek napisał(a): [ -> ]Upadek Ukrainy to byłaby szansa to przyłączenie Zakarpacia, co się Orbanowi od dawna marzyło. Szans na rewindykacje terenów od Słowacji albo Rumunii nie ma, ale upadłego państwa - czemu nie?

Niestety, takich ruskich wrzodów trochę w Europie jest, choć pozytywnym skutkiem obecnej wojny może być zmiana takiej polityki. Niektórzy nagle nawrócą się na europejskość, inni odejdą w niebyt (dotyczy to zwłaszcza części prawej strony we Francji i Włoszech). Obecnie w w tej części Europy to Serbia znowu gra pierwsze skrzypce przyjaciela Putina i aż się zastanawiam co zrobić w wakacje, bo ten kraj i jego mieszkańców lubię, ale czy wypada tam pojechać i zostawić pieniądze?  Zmieszany
Ja zastanawiam się czy jechać w wakacje na Węgry, jest tyle pięknych miejsc w których jeszcze nie byłem. Oczko
Może do lata skończy się wojna i zobaczę Lwów.
Pocieszam się, że zwykli obywatele Węgier okazuje swoje wsparcie Ukrainie i to im, jakby co, będę głównie zostawiał pieniądze, a nie Orbanowi... Zresztą, wkrótce wybory - nie jestem pewien czy taka postawa przyniesie Viktorovi dodatkowe punkty w sondażach, zwłaszcza, że ten wojnę wykorzystuje do... szkalowania opozycji (że niby chcą wysłać węgierskie wojsko na front).