Forum Węgierskie

Pełna wersja: Sóstófürdő - Nyiregyhaza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
jutro ruszam do Sostofurdo, jak pogoda ? Uśmiech dużo ludzi na basenach, i dawać znać rodacy co są na miejscu na jakąś wspólną imprezę ! Szeroki uśmiech
(08-07-2014, 17:14)Kuba22 napisał(a): [ -> ]jutro ruszam do Sostofurdo, jak pogoda ? Uśmiech dużo ludzi na basenach, i dawać znać rodacy co są na miejscu na jakąś wspólną imprezę ! Szeroki uśmiech


Dzisiaj ok 17 była burza Dodgy
Fajnie się siedziało w gorącym, zewnętrznym basenie gdy na głowę padał deszcz Szeroki uśmiech
Było bardzo dużo ludzi bo wszyscy uciekli do aquaparku

tu masz pogodę:

http://www.idokep.hu/elorejelzes/Ny%C3%ADregyh%C3%A1za

warto odwiedzić zoo ( o rzut beretem )
Witam,

Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi na 2 pytania:
Jakie są obecnie ceny noclegów na kwaterach prywatnych ?
Czy jadąc "w ciemno" nie będę miał problemów ze znalezieniem noclegu (2 osoby dorosłe + 2 dzieci)?


Pozdrawiam,

Tomek
W PLN wychodzi ok. 40-60 zł/osobę dorosłą.

Ja bym raczej nie ryzykowała jazdy w ciemno, tym bardziej z dziećmi - wybraliśmy się tak w ubiegłym roku - 4 osoby dorosłe + 1 małe dziecko, efekt był taki, że pierwszą noc spędziliśmy w hotelu (na szczęście nie zdarli bardzo, bo ok. 90 zł/os.), bo na kwaterach nic nie było wolne.
(16-07-2014, 8:54)Gorzka83 napisał(a): [ -> ]Ja bym raczej nie ryzykowała jazdy w ciemno, tym bardziej z dziećmi - wybraliśmy się tak w ubiegłym roku - 4 osoby dorosłe + 1 małe dziecko, efekt był taki, że pierwszą noc spędziliśmy w hotelu (na szczęście nie zdarli bardzo, bo ok. 90 zł/os.), bo na kwaterach nic nie było wolne.

Coś w tym jest. My dwa lata temu też jedyny raz ze wszystkich wyjazdów w ciemno do różnych miejscowości, właśnie w Sosto nie znaleźliśmy nic wolnego. Może jednak baza noclegowa jest proporcjonalnie mniejsza do "popytu", niż gdzie indziej. Istotne jest to co napisała poprzedniczka "tym bardziej z dziećmi".

Ewentualnie warto mieć jakieś rezerwowe rozwiązanie. My wtedy nie znajdując nic w Sosto chcieliśmy wrócić do Tokaju (mieliśmy info o tamtejszych wolnych kwaterach), pomyliliśmy drogę wyjazdową, zajechaliśmy ostatecznie do Hajdunanas i wieczorem w padającym deszczu w pierwszej napotkanej tam kwaterze znaleźliśmy fajny nocleg.
cusz tak bywa jak sie nie bierze pod uwagę namiotu, na kampingu iglice czy jakoś tak zawsze jest miejsce na namiot są tez domki drewniane i troche lepsze murowane, jednak na weekend to w ciemno trudno trafić coś więcej niż pole namiotowe bez rezerwacji ...

s
(15-07-2014, 23:06)tomekr napisał(a): [ -> ]Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi na 2 pytania:
Jakie są obecnie ceny noclegów na kwaterach prywatnych ?
Czy jadąc "w ciemno" nie będę miał problemów ze znalezieniem noclegu (2 osoby dorosłe + 2 dzieci)?

W ubiegły łikend wylądowaliśmy w Sosto około piątkowego południa
4 osoby nie mając żadnej rezerwacji szukają noclegu, ale mieliśmy rezerwę w postaci namiotów w bagażniku.
Pierwsze to kamping Igrice i pytanie o domki. Młode dziewcze z bardzo słabym angielskim twierdzi że "nincz" czyli nic wolnego.
Następny strzał to hotel Tara , tutaj recepcja długo kombinuje , ale w sumie bez rezultatów. Kolejny krok to napotkany domek z polskim hasłem "wolne pokoje". Tu jest już lepiej bo jest miejsce dla czterech osób, ale tylko na jedną noc (chcieliśmy dwie).
Następnie pytamy w hotelu Barbizon - tu też nie jest źle bo jest miejsce, ale tylko dla dwóch osób.
Jedziemy dalej i zatrzymujemy się przy kolejnym domku z kwaterami , zanim doszliśmy do bramki zatrzymał się samochód i zagadują nas czy nie potrzebujemy noclegu. OK , jedziemy za nimi kilka uliczek i wysiadamy aby obejrzeć lokum. Jest to taki typowy domek , ma 3 sypialnie 2-osobowe + mała kuchnia + duży pokój .
Za całość trzeba zapłacić 15 tys forint (czyli na ten czas 210 zeta) za dobę.
Miło spędzamy czas, gospodarze mieszkają 100 metrów dalej. Maćko ut. 22
Witam, czy mógłby ktoś kto ostatnio był w Nigerhazie, dać jakieś namiary na noclegi blisko basenów. Wybieram się z mężem i 2 dzieci (3lata i 6mcy) i nie chcemy jechać w ciemno. Jakiej formy noclegu szukać ? Całego domku nam się nie opłaci wynajmować. Czy można wynająć piętro w domku? czy lepiej pokój w jakimś pensjonacie ? co wyjdzie taniej i lepiej? tak żeby był dostęp do kuchni i własna łazienka. Proszę o jakieś info. pozdr
Dzisiaj dojechałem do Sosto, miałem backup w postaci pensjonatu ale jak przejechałem samochodem obok basenów zaczepil (zatrzymał na drodze)mnie jakiś facer. Pojechałem z nim pod dom prywatny i wynająLem parter domu za 13000 za dobę (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) na 6 dni. Ulica Macko ut 7. Jest kuchnia w pełni wyposażona , łazienka, dwa pokoje (jeden przechodni na taras) ogród z huśtawka i grillem no i WIFI (właśnie korzystam). Na górze mieszka rodzina ze Słowacji do czwartku a potem moi znajomi przyjadą na weekend.

Pozdrawiam,
Tomek
Daj znać jaka jest pogoda, bo z tego co na stronach pokazują to ma być cały tydzień opadów i ciekawa jestem czy faktycznie się sprawdza co podają.