Forum Węgierskie

Pełna wersja: Sóstófürdő - Nyiregyhaza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa i nie bardzo mogę sobie poradzić z tą stronką. Na przykład nie mogę znaleźć miejsca, gdzie mogłabym kliknąć aby rozpocząć nowy wątek, proszę więc o info, czy kryte baseny w Sosto są na tyle liczne (?) i atrakcyjne, że można bez nudzenia się spędzić w nich 3 dni w listopadzie. Interesują mnie bardzo ciepłe baseny, bicze wodne i jakieś inne urozmaicenia (wszystko porównuję do Aqua Palace w Hajduszoboszlo). Od Waszej odpowiedzi uzależniam wyjazd na długi weekend, będę więc wdzięczna za kilka słów.
Dromader
Koleżanko Dromader AQUARIUS w Sosto jest owiele mniejszym obiektem od Aqua Palace w Hajduszoboszlo ale wart odwiedzenia,czy akurat Tobie się spodoba to musisz sama sprawdzić i jak wrócisz podzielisz się z nami swoimi wrarzeniami. Wiesz jak to jest każdemu co innego się podoba i każdy ma inne oczekiwania proponuję zaglądnąc jeszcze na tą stronke http://www.sostort.hu/hu/furdok/aquarius-elmenyfurdo
Byłem tam wczoraj (3 stycznia). Wrzuciłem parę zdjęć w wątku Sylwester pod palmą .
Wstęp jest całodzienny wyłącznie, nie ma 4 godzin itp. Cena 3000Ft bez zniżek. Są też bilety rodzinne, wychodzi wtedy ulgowo. Za te pieniądze mamy do dyspozycji pływalnię, bełkotki, zjeżdżalnie, jacuzzi i jeden basen zewnętrzny. Jest też sala dla dzieci z brodzikami, zjeżdżalniami i innymi bezpiecznymi zabawkami. Do pływalni idzie się długim zimnym korytarzem, warto owinąć się w jakiś szlafrok albo duży ręcznik. Za sauny i masaże trzeba dopłacić (zegarek), są też strefy zabiegów "tylko z przepisu lekarza" niedostępne dla gości z ulicy. Szatnie na zegarek (czytnik przydziela numer szafki i równocześnie ją otwiera), płatność w bufetach także zegarkiem. Duża porcja panierowanego sera z frytkami i jarzynami oraz talerz rosołu - 2880Ft. Wystarcza dla dwóch osób, jeśli nie są skrajnie wygłodzone. Znajomość angielskiego wśród obsługi nie jest niestety powszechna.
Super! Nie tyle o miejsce mi chodzi, bo jestem tam co roku, ale o czas Oczko W zimie nigdy w Sosto nie byłem. Jestem pod wrażeniem tej kopuły nad olimpijskim. Do tego jeszcze ten tunel. Dobre Uśmiech Pamiętam jak za starych czasów była inna kopuła nad olimpijskim. Myślałem, że w pozostałych basenach spuszczają wodę, a tu widzę na fotkach, że w tym ciepłym pomiędzy olimpijskim a Aquariusem jest woda. Ciekawy jestem, czy w tych gorących zewnętrznych też jest woda? I czy na upartego można tam wskoczyć?
Stumetrowy tunel:

[Obrazek: cca090d1ea5ad435gen.jpg]

W tych gorących zewnętrznych basenach jest zimna woda. Gdyby była ciepła, byłyby widoczne kłęby pary nad nią. Wskoczyć pewnie można, bo bramka była otwarta.
W Nyirbator też we wszystkich zewnętrznych basenach była teraz woda, a dwa lata temu oprócz dwóch wszystkie inne były puste (jeden właściwy ciepły, który był czynny i drugi z zupą z zeschłych liści). Być może zmieniły się wytyczne sanitarne.
Szeroki uśmiech
(03-11-2015, 19:45)tkoko napisał(a): [ -> ]Info po polsku;
http://www.sostort.hu/pl/k-pieliska

czy ktoś mi może wyjaśnić co znaczy w cenniku "bilet kabinowy" i "bilet na szafę"? Czy żeby mieć szafkę na ciuchy trzeba dodatkowo płacić? No i nie bardzo też rozumiem cennik na wieczór - z sauną od 17-tej jest drożej niż cały dzień bez sauny? Mi generalnie na saunie nie należy, po prostu zastanawiam się nad możliwością wieczornej kąpieli... Uśmiech

Jak rozumiem z www w samej Nyiregyhazie jest kilka kąpielisk. Które byście polecili w kategorii cena do jakości i możliwości? Nie potrzebujemy 10 basenów i zjeżdżalni, wystarczą takie, aby się wygrzać, wymoczyć i może popływać Uśmiech
(09-02-2016, 14:34)Pudelek napisał(a): [ -> ]czy ktoś mi może wyjaśnić co znaczy w cenniku "bilet kabinowy" i "bilet na szafę"?

bilet kabinowy - masz do dyspozycji kabinę zamykaną na klucz
bilet na szafę - masz do dyspozycji zamykaną szafkę na rzeczy
pierwszy raz się spotykam, aby za szafkę na rzeczy płaciło się ekstra...
Mam niestety złą wiadomość dla tych, co polubili pensjonat RETRO w Sóstófürdő. Informuję, że pensjonat RETRO został zamknięty. Dzierżawcy została wypowiedziana umowa praktycznie z dnia na dzień. Jestem w kontakcie z gościem, który prowadził ten pensjonat. Na sezon 2016 przygotuje pokoje gościnne w innej lokalizacji. Sam nie znam jeszcze szczegółów. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to zapraszam na PW, bloga lub fb. A oto, co pozostało po pensjonacie "Retro":
[Obrazek: image-601-V.jpg]