Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgierska nutka na dziś
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Odakint búcsúzik a nyár ,,, Tam żegna się lato" - śpiewa śp. Bessenyei Ferenc Wino
Harangozó Teri - "Mindenkinek van egy álma ... Każdy ma swój sen"

Piosenkarka, po długiej chorobie, zmarła na początku września br.
"Nem úgy van most, mint volt régen ... Teraz nie jest tak, jak dawniej było" - Sebestyén Márta & Muzsikás

nem úgy van most mint volt régen, nem az a nap süt az égen
nem az a nap nem az a hold, nem az a szeretőm ki volt
aki volt már rég elhagyott, szebbre vágyott de nem kapott,
még olyat se mint én vagyok...
Oczko
Teraz nie jest tak, jak dawniej było, nie to słońce lśni na niebie,
nie to słońce, nie ten księżyc, nie ten kochanek
co był i dawno porzucił, pragnął piękniejszej lecz nie dostał
nawet nie takiej, jaką ja jestem...
Sztasek dzięki, nie znałam " Tam żegna się lato", jednakże już wiem, co u mnie będzie leciało cały tydzień.
śpiewa Pataky Attila, solista zespołu Edda Művek
"Van egy szőke asszony, fehér, mint a rózsa ... Jest sobie blondynka, biała ja różyczka" Oczko 
Bergendy - Jelszó love, szeretet:

Mohol (serbskie: Мол / Mol) miasteczko w Serbii, ok 6500 mieszkańców, głównie  zamieszkiwane przez Węgrów. Uśmiech
w wykonaniu kapeli weselnej Moholi Dutty - Sűrűn esik az eső ... Gęsto pada deszcz Wino
Znam tę piosenkę od dawna, ale okazało się, że nie znam jej z oryginału. Swoją drogą fajną wersję Keresztes Ildikó często nadaje stacja radiowa, której słucham. Jeśli dobrze rozpoznaję, to LGT śpiewa głosem Tamása Somló.
(15-10-2015, 13:42)moziba napisał(a): [ -> ]... Jeśli dobrze rozpoznaję, to LGT śpiewa głosem Tamása Somló.

TS napisał ten zacny kawałek (na albumie X) i Pici nie chciał go śpiewać.
Kilka razy na koncertach dokładał głos ale chyba nie bardzo go lubi.
Ot taka ciekawostka Oczko
coś mniej znanego od LGT - "Hej, Gyere velem ... Hej, Chodź ze mną" Uśmiech