Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgierska nutka na dziś
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tym wszystkim wspaniałym Paniom, które dziś obchodzą "swój dzień"...
zwłaszcza tym które 19 listopada obchodzą i urodziny, i imieniny najlepsze życzenia z piosenką Uśmiech

Erzsikém, Neked szól a dal, Sztasek... Wino
Várhatsz rám, kedvesem, postakocsin érkezem... hosszú útról érkezem.
Elmesélem, mi történt velem Uśmiech .
Aleś trafił! Będzie trzymać do wieczora, zwłaszcza, że też wybieram się w drogę.
(20-11-2013, 10:29)moziba napisał(a): [ -> ]Aleś trafił! Będzie trzymać do wieczora, zwłaszcza, że też wybieram się w drogę.
Wyjeżdżam trochę po północy... w planie bal w sobotę (Erzsébet-Katalin) kilka winiarni, halászlé.
Andrzejki w operze (Dziadek do orzechów). Experidance - jak będą jeszcze bilety, wycieczki rowerowe, spacery...Uśmiech
Nutke dedykuje uzytkownikowi Orvos... wszystkiego najlepszego, dzisiaj piosenka zespołu "Color". Grupa załozona w Debreczynie, od poczatku jej działania, w latach 1975-84 na klawiszach grał Bokor Gyula, gitara basowa Bokor Tibor Uśmiech obaj dyplomowani lekarze, wychowankowie uniwersytetu w Debreczynie (w tamtych latach nazwa ich uczelni to DOTE...Debreceni Orvostudományi Egyetem). Posłuchajmy "Color együttes - Az orvos válaszol (Lekarz odpowiada)"
Jeszcze raz Doktorkowi … Oczko W oryginale tę piosenkę śpiewa Szandi, w tym miksie śpiewa tylko 1. zwrotkę…
znalazłem razem ze słowami, więc propozycja jest taka: Panni & Szandi - „Nyugi Doki”
(27-11-2013, 3:12)Waldek napisał(a): [ -> ]"Idąc śladami" Sztaska i zgodnie z węgierskim przysłowiem:
Három a magyar igazság... polecam na dzisiaj utwór LGT: "És jött a doktor".
Myślę, że po tej porcji muzyki z dawką syropu Fagifor, nasz Orvos będzie miał się dobrze Oczko

És jött a doktor, és azt mondta ... I przyszedł doktor i powiedział
Hogy nagyon beteg vagyok ... Że jestem bardzo chory
Vigyázz magadra! - szólt a nővér ... Dbaj o siebie! - powiedziała pielęgniarka
És belém tömtek néhány csepp Fagifort ... I wcisnęli we mnie kilka kropel syropu Fagifort
De nekem nem kell, nekem nem kell gyógyszer ... Ale ja nie chcę, nie potrzebuję lekarstw
Adjon valami mást... Daj mi czegoś innego...
Po takiej lekarskiej dawce wszyscy jesteśmy zdrowi...no to teraz w tany, a więc wypijmy po małej palince, z rana nikomu nie zaszkodzi i na zdrowie wyjdzie Oczko śpiewa Téka együttes
Nie wiem jak Wy, ja pamiętam...
Przepiękny głos, niezapomniane szlagiery mojej młodości, niestety... piosenkarka żyła tylko 55 lat, odeszła 10 lat temu.
Jeszcze raz Cserháti Zsuzsa, tym razem piosenka pt. "Én leszek ... Ja będę"